Smith vs Beterbijew: Biwoł chce walki z Rosjaninem

Wiele wskazuje na to, że pod koniec roku lub na początku przyszłego dojdzie do długo wyczekiwanej unifikacji na szczycie wagi półciężkiej. Dmitrij Biwoł jest zainteresowany walką ze zwycięzcą tytułowego pojedynku. Rosjanin liczy, że to jego rodak będzie górą, wówczas skrzyżują rękawice w niedalekiej przyszłości.

Biwoł, o którym jest teraz głośno, odkąd zdeklasował Saula Alvareza, posiada pas WBA Super. W tą sobotę stawką omawianej walki będą pasy WBC, IBF i WBO, a więc pozostała reszta najbardziej prestiżowych pasów. Nie jest niespodzianką, dlaczego Biwoł upatrzył sobie Beterbijewa zamiast Smitha jako przyszłego rywala. Rosjanin nie tak dawno, bo w 2019 gładko wypunktował Smitha na gali w USA i większe wyzwanie widzi właśnie w Beterbijewie.

Lubimy obydwu zawodników. Biwoł będzie zainteresowany pojedynkiem z wygranym, jednak wolałby, aby był nim Beterbijew. Pojedynek Biwoła z Beterbijewem to od dawna spełnienie marzeń wszystkich kibiców boksu – mówił promotor Biwoła, Andriej Riabiński.

Z odpowiedzią przyszedł prezydent grupy Top Rank i promotor Beterbijewa, Todd DuBoef.

Myślimy o zrobieniu tej walki od lat. Niestety zmagaliśmy się długo z covidem i wszystkim co z tym związane. Zamknięcie wszystkich obiektów pokrzyżowało nam plany, negocjacje ugrzęzły. Myślę, że stawka jest teraz dużo większa, odkąd Biwoł pokazał się światu, kiedy zszokował wszystkich z Alvarezem. Ta wygrana zwrociła oczy wielu na dywizję półciężką. Myślimy też o innych opcjach. Dajmy na przykład pretendenta do WBO, którym jest Anthony Yarde. Jest jeszcze Gilberto Ramirez, oczywiście Biwoł. Mamy różne opcje na przyszłość – zapewniał DeBoef.

boxingscene/wringu.net

Leave a Reply