Spence Jr vs. Mikey Garcia oficjalnie!

Doskonała wiadomość dla fanów pięściarstwa na całym świecie. Potwierdzono walkę Mikeya Garcii z utalentowanym mistrzem IBF wagi półśredniej, Errolem Spence Juniorem. Starcie zostało zaplanowane na 16 marca przyszłego roku w AT&T Stadium w Arlington (USA).

Ta doskonale zapowiadająca się walka była już od jakiegoś czasu w przygotowaniach, jednak usłyszeliśmy o niej dopiero teraz. Wcześniej do Garcii byli przymierzani inni topowi pięściarze z rejonów wag super lekkiej do półśredniej. Przypomnijmy, że Amerykanin o meksykańskich korzeniach robi ostatnio wędrówkę po dywizjach wagowych, zbierając kolejne pasy. Garcia zaczynał od pasa w kategorii piórkowej, potem były w super piórkowej, lekkiej oraz super lekkiej. Tak więc naturalną jest próba sięgnięcia po czempionat w wadze półśredniej. Tam czeka na niego  również niepokonany Errol Spence Jr, który jest objawieniem ostatnich lat. 28-latek w maju ubiegłego roku odebrał pas Kellowi Brookowi. Amerykanin pojechał na wrogi teren, zastopował ówczesnego mistrza, broniąc do tej pory mistrzostwa dwukrotnie. Pojedynek z Garcią zdaje się być na tą chwilę największym testem jego kariery, ale w moich oczach to on będzie minimalnym faworytem.

W ostatnim występie Garcia rozprawił się z Robertem Easterem Juniorem. Po zaciętej walce Garcia zwyciężył na punkty i zdobył pas IBF i WBC w wadze lekkiej. Spence Jr w czerwcu znokautował Carlosa Ocampo.

Póki co, gala w Arlington potwierdza jeden główny pojedynek. Promotorzy będą dostawiać kolejne zestawienia z czasem, o czym będziemy pisać. Dla dobrego wczucia w klimat poniżej zamieszczamy skróty video z pokazówkami obydwu pięściarzy. W marcu prawdopodobnie zobaczymy kolejny z klasyków boksu!

Spence Jr:

Garcia:

Dodaj komentarz