Spence Jr zwycięża nad Garcią

Errol Spence Jr potwierdził minionej nocy na gali w Teksasie, że jest absolutnym liderem wagi półśredniej. Amerykanin bez problemu wypunktował swojego rodaka, Danny’ego Garcię po emocjonującym pojedynku. W stawce starcia znalazły się pasy WBC i IBF, oraz magazynu The Ring.

To, że Spence Jr wygrał większość rund (2x 117-11 i 116 – 112) nie oznacza, że Garcia się nie odgryzał. Właściwie, to zobaczyliśmy ze strony byłego mistrza to co zawsze, ale już bez dawnego „pazura”. Z kolei boks Spence’a Jr to czysta przyjemność do oglądania. -latek konsekwentnie rozbijał przeciwnika, plasując uderzenia to na górze, to na dole. Różnicował sierpy w kombinacji z prostymi, na odejściu, w półdystansie, z daleka – coś pięknego. Mistrz zachował przy tym wszystkim niemal nienaganną defensywę, tylko kilkukrotnie zapominając się w gardzie.

Po zdominowaniu pierwszej połowy walki, Spence Jr postanowił zwolnić tempo, wiedząc, że walkę masz już na punkty wygraną. To od tego momentu Garcia liczył na odrobienie strat, wygrywając kilka rund w drugiej połowie. Wygrał je głównie ze względu na zachowawczy i ekonomiczny tryb walki Spence’a, który nie dał się zranić na przekroju całego pojedynku. Garcia zaś, kończył walkę z otarciami i opuchniętym lewym okiem.

Dla ostatecznego panowania Spence’a Jr w wadze półśredniej pozostało jedno, najtrudniejsze zadanie – jego pojedynek z Terrence’m Crawfordem. Ciężko wskazać faworyta tej walki, która jest kwestią czasu i zapowiada się wspaniale.

Leave a Reply