Mares kontra Santa Cruz w FightKlubie

mares santa cruzW FightKlubie czeka na widzów kolejna dawka najlepszego boksu pod szyldem ESPN Premier Boxing Champions. Tym razem coś dla fanów niższych kategorii wagowych, gdzie szybkość i ilość uderzeń może przyprawić o zawrót głowy. Na gali w Los Angeles w kategorii piórkowej na dystansie 12 rund rękawice skrzyżują mistrz świata w trzech wagach, Meksykanin Abner Mares oraz jego rodak, mistrz dwóch kategorii, Leo Santa Cruz. Będzie to zatem mistrzowskie starcie, chociaż oficjalnie bez mistrzowskiego pasa na szali. Walka będzie toczyć się jednak o serca kibiców Miasta Aniołów – obaj bohaterowie uważają Kalifornię i Los Angeles za swój bokserski dom.

Z agresywnymi stylami obu Meksykanów, ten sierpniowy wieczór nie może skończyć się inaczej niż efektowną batalią i to właśnie dlatego ten pojedynek jest tak wyczekiwany przez kibiców i dziennikarzy. Dla szczególnie nastawionego ofensywnie Santa Cruza, nieco krytykowanego za dobór ostatnich rywali, będzie to największa walka i największe wyzwanie w karierze. Najcenniejszymi zwycięstwami 27-latka pozostają do tej pory Cristian Mijares oraz Eric Morel. Znacznie bardziej obyty jest jednak 2 lata starszy Mares. Zwycięstwo nad Viciem Darchinyanem, zdobycie tytułów w kategorii koguciej wiktorią nad Josephem Agbeko, wreszcie triumf nad Anselmo Moreno i tytuł w wadze piórkowej po efektownej wygranej przed czasem nad Danielem Ponce De Leonem, predestynowały go do rankingu top 10 bez podziału na kategorie wagowe.
Obaj bokserzy mieli szansę ze sobą sparować, 7 lat temu trenowali wspólnie w Maywood Boxing Club. Jak wspomina Santa Cruz, nie byli wtedy dobrymi kolegami, po prostu wspólnie dzielili salę treningową. 29 sierpnia w ringu nawet o koleżeńskim nastawieniu nie może być mowy. Na transmisję zapraszamy w nocy z soboty na niedzielę od 04:00!

Źródło: informacja prasowa

Leave a Reply