Sulaiman: Cotto – Alvarez bliskie porozumienia. Będzie umowny limit wagowy

cotto alvarezPrezydent WBC Jose Sulaiman oznajmił, że mega-starcie pomiędzy czempionem wagi średniej Miguelem Cotto (40-4, 33 KO) i Saulem Alvarezem (45-1-1, 32 KO) jest na ostatniej prostej do uzgodnienia. Według Sulaimana na drodze do walki stoi już tylko jedna poważna sprawa, mianowicie zaakceptowanie jej przez obowiązkowego rywala do pasa Cotto, Giennadija Gołowkina.

Zapewniam, że WBC robi wszystko co w naszej mocy, aby walka Cotto z „Canelo” się odbyła. Pozostaje jedna ważna rzecz. Giennadij Gołwokin musi odstąpić miejsca na walkę Alvarezowi, w co głęboko wierzymy. Jeśli wszystko pójdzie po myśli, to pojedynek odbędzie się w listopadzie. Naturalnie wygrany tej walki będzie musiał zmierzyć się z Kazachem – powiedział Sulaiman.

Co ciekawe, Cotto jest od dwóch walk w posiadaniu pasa wagi średniej, której limitu (10 funtów) nie jest w stanie osiągnąć. Starcie z „Canelo” Alvarezem również miałoby odbyć się w umownym limicie wagowym do 155 funtów.

Alvarez walczył już w podobnych warunkach wagowych dwa razy, więc umowny limit nie powinien stanowić dla niego problemu. W końcu dajemy mu szansę zostać mistrzem w drugiej wadze w karierze – zakończył Meksykanin.

Źródło: własne, WBN

Leave a Reply