Sulęcki kontra Culcay na gali z Diablo i Masterem!

Co za poranek, co za wiadomości. Jeszcze kilkadziesiąt minut temu informowaliśmy Was o dużej walce z udziałem Mariusza Wacha. Teraz możemy podać kolejnego newsa z polskimi pięściarzami w głównej roli. 21 października w hali Prudential Center w Newark odbędzie się święto polskiego boksu. Do Krzysztofa Diablo Włodarczyka i Mateusza Masternaka, którzy byli anonsowani już wcześniej dołącza Maciej Sulęcki. I to dołącza w spektakularny sposób. Stoczy pojedynek z niedawnym mistrzem świata WBA a wcześniej także mistrzem świata w boksie olimpijskim, Jackiem Culcayem. Informację przekazał niezawodny Mateusz Borek za pośrednictwem Twittera.

Culcay stracił mistrzowski pas w marcu, w walce z bardzo dobrym Demetriusem Andrade. Niemiec był skazywany na porażkę, jednak pokazał się ze świetnej strony i przegrał niejednogłośną decyzją sędziów. Dla Maćka Sulęckiego będzie to okazja do udowodnienia, że jest jednym z najlepszych zawodników na świecie w swojej kategorii wagowej. Nie od dziś powtarza, że chce wielkich wyzwań i nie interesuje go obijanie średniaków. Dzisiaj popularny „Striczu” dostał to, czego oczekiwał. Reszta, czyli ringowa robota zależy już od niego.

Głównym wydarzeniem gali będzie walka Krzysztof Diablo Włodarczyk – Murat Gassijew o pas IBF. Jest to także oczywiście ćwierćfinał turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej. W tej samej dywizji w walce rezerwowej Mateusz Masternak zmierzy się z Stevensem „Supermanem” Bujajem. Szykuje się więc wielkie święto polskiego boksu. Już nie możemy się doczekać.

źródło: Mateusz Borek/Twitter

zdjęcie: Polsat Sport

Dodaj komentarz