Sulęcki – Rosado: Najważniejsze informacje

Noc z piątku na sobotę to niezwykle istotny termin dla polskich kibiców boksu zawodowego. Do ringu w Filadelfii wyjdą Maciej Sulęcki  i Gabriel Rosado . W artykule przedstawiamy najważniejsze fakty dotyczące walki. Są to informacje o zawodnikach, ich osiągnięciach a także wiadomości na temat transmisji telewizyjnej i przewidywań bukmacherów. 

  1. Gala odbędzie się w hali Liacouras Center w Filadelii. Transmisję na żywo z walki wieczoru fani w Polsce zobaczą na kanale TVP 1, TVP Sport oraz w aplikacji mobilnej na stronie sport.tvp.pl.  Rozpocznie się ona w nocy z piątku na sobotę o godzinie 1:15. Sulęcki spodziewany jest w ringu około godziny 2:00. Link do transmisji: http://sport.tvp.pl/41609568/boks-gala-w-filadelfii-sulecki-rosado-taylor-volante-farmer-carroll
  2. Dla Macieja Sulęckiego będzie to druga walka od czasu świetnego boju z Jacobsem, który minimalnie przegrał. Odbudował się szybkim zwycięstwem w Polsce i wraca do USA walczyć o najwyższe cele.
  3. Zwycięzca tego pojedynku będzie mógł liczyć na walkę o pas WBO z Demetriusem Andrade. „Striczu” w przypadku sukcesu rozpatrywany jest także jako jeden z potencjalnych rywali Giennadija Gołowkina.
  4. Rosado w ostatniej walce zremisował z Luisem Ariasem. Wcześniej pokonał Glena Tapię.
  5. Bukmacherzy za faworyta uważają Polaka. Kurs na jego zwycięstwo wynosi 1.1 przy 5.75 rywala. Kursy na zwycięstwo przed czasem to odpowiednio 4 i 15. Według przewidywań bukmacherów walka ma potrwać pełny dystans.
  6. Utrudnieniem dla Polaka jest fakt, że Rosado walczy na swoim terenie. Urodził się i mieszka w Filadelfii.
  7. Filadelfia to oczywiście miasto Rocky`ego, ze słynnymi schodami i pomnikiem filmowego bohatera, który wszedł do historii boksu.
  8. Ciekawie zapowiada się karta walk gali. Wydarzeniem wieczoru będzie starcie Tevina Farmera (przegrał kiedyś z Kamilem Łaszczykiem) w obronie jego pasa IBF przeciwko Jono Carrollowi. W rozpisce także starcie o pas kobiet z Katie Taylor w roli głównej.


Leave a Reply