Sulęcki vs Andrade – typowanie redakcji

Już dziś kolejna szansa Polaka na zdobycie mistrzowskiego pasa. Maciej Sulęcki stanie przed szansa zdobycia tytułu WBO wagi średniej. Jego rywalem będzie faworyzowany Demetrius Andrade. Nasza redakcja postanowiła podzielić się z wami typami na ten pojedynek. Zapraszamy do lektury:

Tomasz Nowak:

Andrade UD. Długie ręce i śliski styl Amerykanina mogą bardzo nie pasować Sulęckiemu. Jeśli Polak szybko nie zaadaptuje się do stylu przeciwnika i straci początkowe rundy, z biegiem walki może być trudniej- pamiętamy, że zarówno z Jacobsem jak i Rosado Sulęcki miał przestoje w końcówce. Zwycięstwu po równej walce nie sprzyja też ring przeciwnika. Ogień Striczu, pokaż niedowiarkom, że to Ty masz rację.

Tomasz Groblica:

Walka dla mnie bliska „fifty/fifty” z większym „fifty” dla Andrade, zważywszy na miejsce walki. Boje się o odporność Maćka, kiedy Andrade ruszy do przodu z kombinacjami. Walka rozstrzygnie się raczej na punkty, może mieć podobny charakter do tej z Rosado.
Obrona Polaka kluczem do wygranej, o boksowanie w dobrym stylu u Maćka nawet się nie martwię. W redakcji mamy zasadę jasnego określenia się z typem. Tym razem zrobię wyjątek i daję remis/UD dla Sulęckiego. Maciek wierzymy w Ciebie!

Radosław Laudański:

Sulęcki wyjdzie dobrze przygotowany do Andrade. Znów będzie imponował szybkością i techniką, ale Andrade nie pozwoli Polakowi rozwinąć mocno skrzydeł. To będzie bardzo wyrównana walka i stawiam 115-113 dla Andrade po równym pojedynku.

>>ZOBACZ WAŻENIE SULĘCKI – ANDRADE <<

Mariusz Feliksiak:

Andrade minimalnie na punkty. Amerykanin to leworęczny
zawodnik z długimi łapami , nie ma nokautującego ciosu, ale potrafi kumulować. W walce z Martirosyanem okazało się, że można mu wchodzić w półdystans i go trafiać, co widzę jako szansę Maćka. Co do naszego zawodnika, jest dobrze wyszkolony, ma cios, jednakże wydaje mi się, że Andrade będzie punktował długim zasięgiem, ma również sędziów po swojej stronie, wygrana da mu w niedługim czasie pojedynek z Alvarezem, wiec będzie ciężko. Kibicuje Maćkowi, ale obstawiam minimalnie na pkt. Andrade

Marek Milczarek:

Uważam, że Andrade w swoim stylu nie ma czegoś, czym mógłby zaskoczyć Maćka. Wydaje się, że silniejszy cios ma Polak. Andrade bardziej zamęcza seriami. Szczególnie niebezpieczne są jego kombinacje sierpów. Oczywiście po jego stronie będzie znaczna przewaga zasięgu ramion. Jednocześnie ciosy zadaje bardzo obszernie i pozostawia sporo miejsca na skontrowanie. Nie jest też tuzem szybkości. Wydaje mi się, że Skupiony Sulęcki jest w stanie wypunktować Amerykanina. Jedyne czym się martwię to momenty przestojów i zagapienia Maćka, które mogą go wiele kosztować. Ostateczny typ: SD dla Sulęckiego.

Konrad Zieliński:

Andrade KO 12 runda Starcie Sulęcki Andrade jest typową 50/50 batalią o pas. Maćkowi nie brakuje boksersko dużo do Andrade. Zwycięstwo Polaka jest jak najbardziej realne, niemniej jednak Andrade pozostaje faworytem. Minimalna przewaga jeśli chodzi o warunki fizyczne po stronie Demetriusa. Także kontrakty reklamowe i sponsorskie nie będą sprzymierzeńcem Polaka. Wreszcie ostatnim problemem Sulęckiego pozostaje głowa. Maciej walczy świetnie, wręcz profesorsko! Aż w końcu w walkach na najwyższym poziomie jak w przypadku Jacobsa, czy Rosado zdarza mu się moment rozproszenia. Moment, który jeśli się przytrafi, taki łowca jak Andrade na pewno bezlitośnie wykorzysta. Stąd mój typ 60-40 na Andrade. Podkreślam, że nie oznacza to, iż przy szczęśliwych okolicznościach Sulęcki nie może sprawić niespodzianki! Miejmy nadzieję, że Sulęcki zapisze się tego wieczoru na kartach historii boksu jako jeden z tych, którzy dali nam okazję do otworzenia szampanów!

Dodaj komentarz