Sulęcki vs Munguia – oficjalnie

O pojedynku głośno mówiło się już od jakiegoś czasu, ale teraz można go oficjalnie potwierdzić. Maciej Sulęcki (29-2, 11 KO) stanie do walki z młodym, ale bardzo groźnym Jamie Munguią (36-0, 29 KO). Pojedynek odbędzie się w Teksasie.

Pojedynek zaplanowano na 24 kwietnia. Walka ma się odbyć na hali Don Haskins Center w El Paso. Co istotne starcie ma się odbyć przy udziale publiczności. Teksas niemal całkowicie zrezygnował z ograniczeń związanych z koronawirusem, dzięki czemu planowane jest wpuszczenie dziesięciu tysięcy kibiców (maksymalna pojemność hali to dwanaście i pół tysiąca widzów, ale w przypadku koncertów).

Starcie odbędzie się w limicie kategorii średniej. W przeszłości Munguia był posiadaczem pasa mistrzowskiego kategorie niżej. Zdołał go obronić pięć razy. W ostatnich pojedynkach młody Meksykanin stopował Gary’ego O’Sullivana oraz Tureano Johnsona. Dla Sulęckiego będzie to kolejna szansa wypłynięcia na szerokie wody tej mocno obsadzonej kategorii. Ostatni raz „Striczu” meldował się między linami w lipcu, kiedy gładko wypunktował anonimowego Sashe Yengoyana. Wcześniej próbował zdobyć pas WBO, ale po 12 rundach uległ do jednej bramki Demetriusowi Andrade.

Leave a Reply