Syrowatka znokautował Daviesa Juniora

Michał Syrowatka (19-1, 7 KO) odniósł życiowy sukces i znokautował w ostatnim starciu Robbiego Daviesa Juniora (15-1, 11 KO). Dzięki temu Polak zdobył WBA Continental kategorii super lekkiej. Walkę śmiało można zapisać do kategorii ringowych wojen.

Pierwsza połowa walki dla rywala. Nad prawym okiem Syrowatki pojawiło się rozcięcie. Brytyjczyk podkręcał  tempo, natomiast obrona Polaka pozostawia wiele do życzenia. Anglik trafiał szczególnie prawym z kontry i krótkimi kombinacjami. Od drugiej połowy pojedynku lepiej prezentował się Polak. Trafiał szczególnie ciosami sierpowymi. Niestety, w 9 rundzie był liczony. Ciosy nie spowodowały spustoszenia u naszego zawodnika, jednak runda została przegrana dwoma punktami. Gdy wydawało się, że starcie rozstrzygnie się na punkty, w ostatniej rundzie kombinacją lewy – prawy sierpowy położył rywala. Dobitka pod linami spowodowała, że obóz rywala poddał swojego zawodnika.

Była to najważniejsza walka w karierze Syrowatki. Dzięki zwycięstwu Polak może liczyć na obecność w najbliższym rankingu federacji WBA, co daje przepustkę do dużych walk.