Szeremeta – Gołowkin w lutym? Polska gala w Chicago

Kamil Szeremeta zmierzy się z Giennadijem Gołowkinem już na początku przyszłego roku w Chicago, a dokładnie 29 lutego! Takie rewelacje możemy przeczytać na koncie Przemka Garczarczyka, który za pośrednictwem portalu społecznościowego wspomniał o niemal dogadanej walce wymienionych pięściarzy. Starcie miałoby wydarzyć się w Wintrust Arena w Chicago, gdzie w ringu pojawią się też inni polscy zawodnicy.

Oryginalnie informację tą potwierdził promotor Eddie Hearn.

Szeremeta zadebiutował w USA niedawną walką z Oscarem Cortesem, którego pokonał przed czasem. Polak dzierżył nie tak dawno pas Mistrza Europy wagi średniej. Teraz pora na najwyższe wyzwanie i próbę zdobycia mistrzostwa świata federacji IBF.

Gołowkin po porażce z Saulem Alvarezem stracił pasy w dywizji średniej. 5 października Kazach odzyskał trofea IBF i IBO po wygranej nad Siergiejem Derewnianczenką. To jedna i ta sama gala w Nowym Jorku, gdzie wystąpili i Szeremeta i Gołowkin.

Na więcej informacji musimy poczekać, jednak teraz sprawy powinny się potoczyć szybko, odkąd sam Eddie Hearn potwierdza, że rozmowy są w toku.

Dodaj komentarz