Szpilka: Kliczko faworytem, ale Fury ma sporo atutów

artur szpilkaJuż w najbliższą sobotę walka na szczycie wagi ciężkiej pomiędzy Władimirem Kliczko a Tysonem Fury. Na szali położone będą mistrzowskie pasy będące w posiadaniu Ukraińca. Walka wzbudza ogromne zainteresowanie kibiców, także tych, którzy na co dzień nie śledzą tego co dzieje się w bokserskim świecie. Naprzeciw oczekiwaniom fanów, odpowiadając na ich pytania, Artur Szpilka, który marzy by w przyszłości także stoczyć bój o pas nagrał specjalne video, w którym wypowiedział się na temat sobotniej walki.

Popularny Szpila nie ukrywa, że zdecydowanym faworytem jest Kliczko, widzi jednak u Fury`ego sporo atutów, które mogą zaprocentować w walce. Sam sympatyzuje z Brytyjczykiem i liczy, że sprawi on niespodziankę:

Walka może być naprawdę cieakwa, ponieważ Fury jest nieprzewidywalny, nigdy nie wiadomo co mu strzeli do głowy. Ma warunki fizyczne, wydaje mi się, że ma cios. A Kliczko – klasa sama w sobie, trochę mnie już nudzi jego długoletnie panowanie, fajnie by było jakby ktoś to zmienił. Liczę na ciekawą walkę, faworytem bezapelacyjnie Kliczko, ale będzie bardzo dobra walka, liczę jednak, że Fury zmieni wszystko i waga ciężka nabierze nowego rozpędu: powiedział Szpilka.

źródło: facebook

Leave a Reply