Szpilka – Wach: Typowanie redakcji

Już w sobotę na gali w Gliwicach Artur Szpilka i Mariusz Wach zmierzą się w prestiżowym boju wagi ciężkiej. Redakcja wringu.net jak zwykle przed dużym wydarzeniem postanowiła przeprowadzić typowanie redakcji. Zobaczcie jaki przebieg walki przewidujemy i podzielcie się swoimi przemyśleniami.

 

Kamil Janczarek: Szpilka na punkty

Upatruję faworyta w „Szpili”. Mimo hejtu jaki na niego spada (w dużej mierze słusznie) uważam, że czysto boksersko jest zwyczajnie lepszy. Jedyny atut po stronie Wikinga to wzrost i szczęka. Oczywiście nie ma szans na wygraną przez KO, ale wypunktuje Wacha na dystansie.

Konrad Zieliński: brak jednoznacznego typu

Jeśli walka odbędzie się na pełnym dystansie Szpilka prawdopodobnie wygra na punkty. Aczkolwiek zasięg Wacha może być poważnym problemem dla Artura i jeśli walka oscylować będzie w granicach remisu najwyraźniej zostanie przechylona w stronę „The Pin’a”. Jeśli nokaut to tylko w stronę Waszki. On jest nienokautowalny.

Tomek Groblica: Wach przez nokaut

Bez wątpienia Wach. Oto dlaczego: Szpilka na początku będzie miał siły, będzie szybki, mobilny i bardziej wszechstronny, ale nigdy na tyle silny, by zastopować „Waszkę”, w którego bez skutku ładowali ciosy Kliczko, Miller i Powietkin. Z czasem atuty Szpilki zaczną niknąć, gdyż opierają się na pracy na pełnym gazie. Szpilka nie lubi kiedy ktoś inny narzuca mu tempo, a to właśnie zapowiada Wach. Jeśli dwumetrowiec nie prześpi początku walki, powinien w końcu znokautować rywala, którego obrony są najsłabsza stroną. Osobiście nie wierzę w przemianę Szpilki, nawet w walce z Guinnem w chwilach zagrożeniach miał dziwne obrony. Wach rozwiążę walkę powoli, w końcowych fazach na zmęczonym przeciwniku. Tak więc późne TKO dla Wacha, może po markowym prawym prostym?

Radek Laudański: Szpilka na punkty

Ciężko znaleźć tak sztywnego pięściarza jak Mariusz Wach. Jeśli Artur Szpilka przegra tą walkę, to pora kończyć z boksem. Myślę, że dużo szybszy Szpilka pokona Wacha wysoko na punkty.

Marek Milczarek: Szpilka na punkty.

Wiele zalezy od tego co zrobi Mariusz. Niestety ostatnio przywyczaił nas do przechodzenia obok walki. Jeżeli ponownie tak zrobi (a zakładam że Artur nie zaboksuje na hurra tylko spokojnie jak z McClinem) to zostanie wysoko wypunktowany. Jeżeli jednak postanowi pójść do przodu to podejrzewam że prędzej czy póżniej zastopuje Artura. Patrząc jednak na ostatnie występy Wikinga taki scenariusz wydaje się mniej prawdopodobny. Ostateczny typ – Szpilka UD.

Maciej Chrościelewski: Wach przez nokaut

Szpila mówi, że jest w gazie, ja mu wierzę, ale obawiam się, że jest już po prostu rozbity psychicznie po Wilderze i Kownackim. Wacha nie da się położyć, Szpili jedyna szansa to obić go na punkty, ale Wach z kolei zapowiada, że będzie robił użytek z rąk i atakował. Wdanie się w wymianę z Wachem to „gołin dałn” dla Szpili. Pytanie tylko, czy Wach pozwoli Arturowi na boksowanie. U mnie Wach mocnym faworytem do powtórzenia na Szpili fatality Kownackiego.

Tomasz Nowak: Szpilka na punkty

Szpilka wykorzysta pozycję mańkuta, będzie skutecznie omijał lewy prosty Wacha. Mariusz nie będzie wystarczająco aktywny, by nadążyć za Arturem i ciosami ograniczać jego arsenał ofensywny. Brak dużej ilości ciosów równa się częstym wejściom Szpili do półdystansu, seriom i odskokom. Prawy Wacha nie wejdzie, dyscyplina taktyczna Szpili kluczem do zwycięstwa.

Dodaj komentarz