Szpilka wstaje z desek i niejednogłośnie pokonuje Wacha (+VIDEO)

Jeden z najlepszych bojów w historii wagi ciężkiej na polskich ringach zaprezentowali dziś Artur Szpilka i Mariusz Wach na gali w Gliwicach. Po dziesięciu emocjonujących rundach niejednogłośnie na punkty zwyciężył Szpilka. Sędziowie odnotowali wyniki: 97-93 i 95-94 dla zwycięzcy oraz 96-93 dla Wacha. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że pierwsza z tych punktacji jest skandaliczna.

Mariusz Wach starał się prowadzić walkę lewym prostym, nacierać na rywala i szukać poprawki prawą ręką. Szpilka sprytnie unikał jego ciosów, schodził z linii i sam trafiał krótkimi kombinacjami. Problemy Artura zaczynały się, gdy Wach łapał  go przy linach, szczególnie w statycznej pozycji. Wtedy do gry wchodziła prawa ręka, której siłę było widać po reakcjach oponenta. Obaj walczyli bardzo intensywnie, co rusz przechylając szalę pojedynku w swoim kierunku.

W ostatnim starciu, gdy fani oczekiwali już na werdykt punktowy Wach położył Szpilkę na deski. Nie udało mu się jednak skończyć napoczętego przeciwnika, który po kilku minutach mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Wynik tej wyrównanej walki długo będzie przedmiotem dyskusji. Sami chętnie obejrzelibyśmy rewanż, ponieważ zaserwowano nam boks na wysokim poziomie.

Walka do obejrzenia na stronach TVP sport:

>>KLIK<<

Leave a Reply