Terrence Crawford pokonuje Amira Khana w dziwnych okolicznościach

Terrence Crawford (35-0, 26 KO) skutecznie obronił tytuł mistrza świata federacji WBO w wadze półśredniej pokonując przez TKO 6 Amira Khana (33-5, 20 KO).

Pretendent nieźle zaczął pojedynek i starał sie narzucać swoje tempo. Jednak już pod koniec pierwszego starcia nadział się na kontrę z prawej ręki i znalazł się na deskach. W dalszych rundach Crawford nastawił się na kontrowanie zapędów Brytyjczyka. Jednoczesnie stopniowo zwiekszał tempo i powiększał przewagę nad Khanem. Na początku szóstej rundy doszło do dziwnej sytuacji. Crawford uderzył poniżej pasa. Sędzia zatrzymał pojedynek i dał Amirowi czas na odpoczynek. Khan po konsultacji z narożnikiem postanowił nie skorzystać z danego mu czasu i zgłosił, że nie może kontynuować walki. W tej sytuacji ogłoszono techniczny nokaut. Ponieważ faul był nieumyślny to w przypadku, gdyby Khan wykorzystał czas na dojście do siebie i nadal nie był w stanie walczyć, to ogłoszonoby techniczną decyzje i podliczono karty punktowe z pierwszych pięciu rund. Te natomiast przedstawiały sie następująco: 49-45, 50-44, 50-44 dla Crawforda. Po walce Crawford wyraził nadzieje, że jego kolejnym rywalem będzie Errol Spence jr.

Podczas gali w Madison Square Garden zwycięstwa odnieśli również Shakur Stevenson, który wysoko wypunktował Christophera Diaza oraz Teofilo Lopez, który znokautował w 5 rundzie Fina Edisa Tatli.

Dodaj komentarz