The Ring pyta: Kto następny? Brown wierzchołkiem góry lodowej

lucas browneNajpierw u niepokonanego Lucasa Browna po zwycięskiej walce o wakujący pas WBA królewskiej kategorii z Rusłanem Czagajewem wykryto steroid klenbuterol. „The Big Daddy” snuł spisek ze strony organizatorów, a nawet poddawał się tak staroszkolnym metodom jak wykrywacz kłamstw, jednak próbka B, niczym Temida, wyznacza finalne konsekwencje. W tym przypadku utratę pasa, 6 miesięczną dyskwalifikacje oraz zniknięcie z rankingu (dzięki czemu David Haye „wskoczył” do top 10, a Browne znika z 9 miejsca. Poza tym The Ring upomina się o przyjrzenie się poprzedniej potyczce Francisco Vargasa pod kątem tej substancji. Pytanie „kto następny?” spotęgowała afera dopingowa na chwilę przed spotkaniem Wildera z Powietkinem, mianowicie niedozwolony meldonium. To zakazany od początku tego roku środek, co odbiło się szerokim echem u rosyjskich sportsmenów jak chociażby u wieloletniej topowej tenisistki Marii Szarapowej.

 

Jak widać, deklarowane od lutego br. przez WBC zaostrzenie kontroli antydopingowych, polegające na wyrywkowych testach na zasadach olimpijskich przybierają na sile. Wracając do gali w Moskwie – fightcard nadal pozostaje obfity. Począwszy od polskiego akcentu Tomasza „Tomery” Garguli  z ukraińskim zawodnikiem Stanisławem Kasztanowem po starcie Denisa Lebiediewa z Victorem Ramirezem o unifikację pasów WBA i IBF w wadze cruiser. Kibice obejrzą też potyczkę o tymczasowy pas WBA wagi półciężkiej, gdzie zawalczą niepokonani Felix Valera i Dmitrij Biwol.
Podczas tego wieczoru w Moskwie zapewne wszelkie dyskusje wokół pięściarstwa będą oscylowały wokół powyższego nagłówka…kto następny?
Źródło: thering, własne

Dodaj komentarz