Thurman: Berto zawsze był o krok od Mayweathera

thurmanMistrz WBA Regular Keith Thurman (26-0, 22 KO) ma wiele szacunku dla Andre Berto, który wcześniej posiadał tytuły WBC i IBF w wadze do 147 funtów. Obaj zawodnicy są zarówno z Florydy jak i są reprezentowani przez doradcę Ala Haymona.

12 września w MGM Grand w Las Vegas Berto będzie przeciwnikiem mistrza WBC i WBA w wadze półśredniej Floyda Mayweathera Juniora w głównej walce wieczoru, organizowanej przez Showtime w systemie PPV.

Berto jest skazywany na pożarcie w walce z liderem rankingu P4P. Niektóre przedsiębiorstwa bukmacherskie stawiają go w roli „underdoga” w stosunku nawet 80-1. Wygrana Berto byłaby jedną z największych niespodzianek w historii boksu.

„The Beast” przegrał z Robertem Guerrero jak i z Victorem Ortizem, którzy po tych pojedynkach bili się z Mayweatherem. W 2010 roku jego przeciwnikiem miał być 'Sugar’ Shane Mosley, ale musiał się wycofać z powodów osobistych i wtedy to Mosley zawalczył z Mayweatherem.

Był taki czas, kiedy Berto był o jedną walkę od Mayweathera. Pierwszy przykład, kiedy miał walczyć z Mosleyem, ale nastąpił wypadek na Haiti i Andre zdecydował się wspierać Haitańczyków. On już przyjął tą walkę, ale musiał się wycofać z powodu tego tragicznego wypadku. Potem walczył z Ortizem, a ten, jako wygrany, w następnej walce spotkał się właśnie z Mayweatherem. Później walczył z Guerrero i przegrał, dzięki czemu Guerrero mierzył się z Mayweathrem zaraz po walce z Berto, więc moim zdaniem Andre był potencjalnym przeciwnikiem dla Mayweathera przez długi czas – podsumował Thurman.

Źródło: bscene

 

Leave a Reply