Tim Tszyu nokautuje Jeffa Horna (wideo)

Syn byłego mistrza świata Tim Tszyu (16-0, 12 KO) odnotował najważniejsze zwycięstwo w dotychczasowej karierze. Liczący 25 lat zawodnik wczoraj podczas gali w Australii pokonał byłego mistrza świata Jeffa Horna (20-3-1, 13 KO).

Tszyu od początku zaznaczył, kto rządzi w ringu. Bardziej, wydawałoby się, doświadczony Horn wyglądał na zagubionego i nie potrafił znaleźć recepty na przeciwnika. Tszyu raz po raz wsadzał na głowę rywala mocne ciosy z prawej ręki. Horn próbował bronić się poprzez wchodzenie w klincz, przez co walka stała się nieco szarpana. Jednak ta strategia nie przyniosła spodziewanego rezultatu, ponieważ nawet w krótkim dystansie Tszyu raz za razem znajdował miejsca na mocne ciosy z rożnych płaszczyzn. Horn lądował na deskach w rundzie 3 i 6. Po drugim liczeniu sędzia zdecydował się na przerwanie nierównej walki. Stawka pojedynku byłe regionalne pasy IBF oraz WBO.

Tim Tszyu do tej pory był kojarzony głównie jako syn Kostyi Tszyu, który w przeszłości sięgał po tytuł w wadze lekkiej oraz zunifikował pasy w kategorii super lekkiej, natomiast kibicom najbardziej znany jest z nokautu jaki zafundował Zabowi Judah. O Jeffie Hornie zrobiło się głośno po kontrowersyjnym zwycięstwie nad Manny Pacquiao, ale w kolejnych latach był już boleśnie weryfikowany.

Leave a Reply