Timur Kuzakhmedov przed walką z Chudeckim: Dam z siebie wszystko

Już 24 lutego na gali Boxing Production RCP3 w Poznaniu, dojdzie do ciekawego pojedynku pomiędzy Michałem Chudeckim, a niepokonanym Timurem Kizahmedovem. Sprawdźcie co do powiedzenia miał Timur przed walka z Michałem.

24 lutego na gali Boxing Production RCP 3 zmierzysz sie z Michałem Chudeckim, jak przebiega obóz?

Obóz przebiega dobrze po długim czasie trenuję u siebie  w Zaporożu. Nie przygotowywałem się do pojedynku  w moim mieście przez długi czas, teraz łączę trening do tego pojedynku z trenowaniem moich podopiecznych. Rozpocząłem trenować boks innych.

Mógłbyś powiedzieć coś o swoich sparringpartnerach jak przebiegały sparringi ?

Mam wielu dobrych sparingpartnerów, na przykład jednym z nich jest mistrz Ukrainy. Był zwycięzcą Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Co wiesz o swoim rywalu, jakbyś ocenił jego styl boksowania?

Michał będzie dobrym rywalem, oglądałem wiele jego walk. Myślę, że jego styl będzie mi odpowiadał. Jednak oczywiście ring i pojedynek zweryfikuje wszystko.

Jak wiele różni sie boks od Kickboxingu?

Kickboxing i boks to zupełnie inne dyscypliny. Na początku było mi ciężko się przystosować, ale teraz czuję się komfortowo.

Które elementy z Kickboxingu sa dla Ciebie przydatne, lub pomagają Ci w szermierce na pieści jakim jest boks.

Kickboxing zapewnił mi dobre wyczucie dystansu i przyzwoitą pracę nóg.

Michał Chudecki bedzie dla Ciebie najgroźniejszym rywalem w dotychczasowej karierze?

Jeśli spojrzeć na rekord to tak, ale w samej walce różnie to bywa zobaczymy podczas tego pojedynku. Miałem tez  bardzo trudne pojedynki w zawodowym k-1.

Masz wśród pięściarzy jakiegoś idola z którego bierzesz przykład?

Jestem wierzący a Biblia mówi, żeby nie czynić z kogos idola. Są ludzie, których lubię, i podziwiam jak na przykład osobowość Mannego Pacquiao. On pokazuje, jak się zachować pomimo wielkiej sławy i sukcesu. Jako pięściarzy bardzo cenie sobie moich rodaków jak  Wasilij Łomachenko czy Alexander Usyk, interesujący jest rownież Errol Spence.

Chciałbyś coś przekazać na koniec?

Zapraszam wszystkich fanów pięściarstwa  24 lutego do Poznania na gale boksu Boxing Production RCP3. Postaram się dać z siebie wszystko żeby ten pojedynek był ciekawy.

Rozmawiał: Witold Szmagaj/wringu.net

Leave a Reply