Tymex Boxing Promtion 13 – karta walk

Klaruje się karta walk Tymex Boxing Promotion 13, gali boksu, która odbędzie się 26 września w Częstochowie.

W starciu wieczoru, a jakże, wystąpi lokalny bohater – Robert Parzęczewski, który powróci po czerwcowej wygranej nad Sladanem Janjaninem. Przeciwnikiem Roberta będzie Ryan Ford. Ten doświadczony 38-letni Kanadyjczyk ma na koncie siedemnaście wygranych, oraz sześć porażek.

„Arab” jest naturalnym faworytem, jednak Ford to solidny zawodnik, który toczył wiele bojów o pasy i na pewno nie odpuści Polakowi ringu.

W przedwalkach ujrzymy m in. Łukasza Wierzbickiego, który spróbuje odbudować karierę po dotkliwym nokaucie z Louisem Greenem. Polak doznał pierwszej porażki w październiku ubiegłego roku. Rywalem Łukasza będzie Octavian Grati, Mołdawianin o rekordzie 5-7-1. Na ten moment kariery Wierzbickiego wydaje się on być idealnym rywalem. 28-latek nie tak dawno uległ na punkty Damianowi Kiwiorowi. Promotorzy postanowili ponownie sprowadzić Gratiego do Polski.

Michał Leśniak będzie jednym z otwierających galę w Częstochowie. Oponent pięściarza z Wałbrzycha nie jest jeszcze znany.Leśniak walczył już w tym roku, dokładnie w marcu. Zwyciężył on na punkty z Davidem Bency’m. Leśniak ma 28 lat, stoczył łącznie czternaście walk zawodowych i powoli trzeba będzie przymierzać go do poważniejszych testów, niż obijanie lokalnych kelnerów.

Widzowie zebrani w Częstochowie obejrzą co najmniej jedną walkę kobiet. Laura Grzyb spotka się w ringu z doskonale znaną polskiemu kibicowi Monicą Gentili. Włoszkę biły już Oleksandra Sidorenko i Ewa Brodnicka. Dla Laury walka z Gentili powinna być zatem zaledwie solidnym testem.

W starciu prospektów zmierzą się Sebastian Ślusarczyk i Paweł Czyżyk. Pojedynek odbędzie się w limicie wagi półciężkiej. Ślusarczyk notuje serię ośmiu wygranych, będąc do tej pory niepokonanym. Czyżyk z kolei od ostatniej porażki zanotował pięć wygranych z rzędu. Jego największym skalpem jak do tej pory jest wygrana z Przemysławem Gorgoniem.

Wkrótce dowiemy się o kolejnych nazwiskach gali Tymex Boxing Promotion 13, o czym będziemy informować.

Transmisję z gali w Częstochowie pokaże TVP Sport.

Leave a Reply