Tyrone Spong dla Usyka na debiut w wadze ciężkiej

Podczas gali w Chicago Wintrust Arena ma dojść do planowanego już od dawna debiutu Oleksandra Usyka (16-0, 12 KO) w wadze ciężkiej. Do tej pory jako najbardziej prawdopodobnego rywala wymieniano pochodzącego z Kamerunu Carlosa Takama. Ostatecznie Takam związał się z promotorem Joeyem De Guardią co spowodowało, że nie wystąpi na wspomnianej gali. Jako zastępstwo wyznaczono Holendra Tyrona Sponga (14-0, 13 KO).

„King of the ring” jak nazywany jest Spong ma 33 lata, mierzy 188 cm wzrostu, a jego waga oscyluje w okolicy 103 kg. Mimo ładnego bilansu ciężko w jego rekordzie znaleźć interesujących czy nawet wymagających rywali. Holender znany jest przede wszystkim ze swojej kariery w kickboxingu. Jego rekord w tej dyscyplinie to 91 wygranych (60 przed czasem) przy 7 porażkach i remisie. W swojej karierze pokonywał takich tuzów jak Remy Bonjasky, Peter Aerts czy Melvin Manhoeff.

Faworyt walki może być tylko jeden. Zapewne wielu kibiców poczuje zawód takim doborem rywala dla mającego mistrzowskie aspiracje Usyka. Jednak z drugiej strony sam Ukrainiec będzie mógł bez presji sprawdzić swoje możliwości w wadze ciężkiej.

Dodaj komentarz