Tyson docenia i przestrzega Joshuę

Ikona światowego boksu, niegdyś postrach zawodowych ringów, Mike Tyson, jest pod wrażeniem Anthonego Joshuy, w którym niektórzy widzą gwiazdę podobnego formatu. „Bestia” radzi Anglikowi,, by wykorzystał swój czas, ale jednocześnie daje kilka życiowych rad młodszemu koledze po fachu.

– Joshua ma potencjał, by robić wielkie rzeczy. Ma świetną sylwetkę, wyprowadza dużo silnych ciosów – chwali Tyson.

Mike Tyson w przeszłości był królem wagi ciężkiej i jednym z najbogatszych sportowców w historii. Wszystko to jednak zostało zaprzepaszczone i prawdopodobnie najsłynniejszy bokser wszech czasów najpierw spadł ze sportowego tronu i na końcu kariery był pokonywany przed czasem, przez pięściarzy ze średniej półki. Po fortunie, jaką zarobił też zostało niewiele. Dziś przed tymi błędami ostrzega młodszych kolegów.

Mistrzostwo w wadze ciężkiej zobowiązuje. To jak korona cierniowa. Każdy chce Cię do czegoś wykorzystać. Jesteś jak prezydent Stanów Zjednoczonych. Trzeba być w tym wszystkim bardzo rozważnym. Musisz się skupić na walce, nie na pieniądzach, nie na dziewczynach czy czymkolwiek innym. To jest jego czas. Mogę się mylić, bo nie jestem prorokiem rodem z Biblii, ale zrobił na mnie świetne wrażenie walką z Kliczko.

Źródło: BBC

Dodaj komentarz