Tyson vs Jones Jr w PPV i krótszymi rundami

Mike Tyson i Roy Jones Junior to bez wątpienia legendy zawodowego boksu, które szukają ostatniej dużej wypłaty. Już 28 listopada Amerykanie skrzyżują ze sobą rękawice w kalifornijskim Carson. Walka nie będzie miała charakteru pokazowego, ale odbędzie się na specjalnych warunkach.

Aby chronić pięściarzy, którzy razem mają 102 lata 😀 ,komisja wprowadziła zasadę dwuminutowych rund. Zawodnicy potępili decyzję władz, jednak zamierzają się do niej dostosować.

Jestem pewien, że są ku temu [krótsze rundy – przyp. red.] powody. Tylko, że rundy po dwie minuty są dla kobiet, jednak to komisja sportu ma tu decydujący głos. Pozostaje mi cieszyć się, że w ogóle dojdzie do tej walki – mówił Tyson.

Nie jestem zadowolony z tego powodu. Mamy dwie minuty w rundzie? To my jesteśmy najwięksi [do realizacji tego show – przyp. red.], dlaczego w ogóle ktoś postanowił o czymś takim? Ciężko będzie rozkręcić się w dwie minuty – winszował Tysonowi Jones Jr.

Pięściarze odbyli jedną telekonferencję prasową, promującą walkę, jednak ta miała żenujący wydźwięk. W USA walka będzie dostępna jedynie w systemie pay-per-view (płać za oglądanie, ang.) w cenie… 50 dolarów.

Poniżej nagranie z konfrontacji online zawodników. Polecamy wypić energetyka przed obejrzeniem

W latach świetności Jones Jr, oraz Tyson rządzili w rankingach bez podziału na kategorie wagowe. Jones Jr to wielokrotny mistrz świata, głównie w wadze półciężkiej, który sięgnął po pasy mistrzowskie w czterech przedziałach wagowych (w tym raz w wadze ciężkiej). Tyson z kolei, to niegdyś niekwestionowany mistrz wagi ciężkiej, najmłodszy czempion królewskiej kategorii wagowej w historii. W momencie, gdy Tyson nokautował Trevora Berbicka, miał zaledwie 20 lat. Dziś 51-letnia „Bestia”, oraz 51-letni Jones Jr próbują odcinać kupony do samego końca. Z ciekawością wyczekujemy, jaki wizerunek obierze walka – czy będzie to wojna dwóch starszych panów, czy spacerek przez kilka dwuminutowych rund?

Zobacz plakat promujący starcie Tyson vs Jones Jr.

Transmisja do wykupienia TUTAJ i TUTAJ. Z oficjalnej strony promującej walkę, wnioskujemy, że w Polsce za darmo będzie można obejrzeć ją na TVP Sport online. Dziękujemy panie Kurski.

Leave a Reply