Usyk deklasuje Gasijewa i zwycięża w WBSS! (cała walka VIDEO)

Oleksandr Usyk zdeklasował Murata Gasijewa w finale turnieju WBSS i zunifikował pasy IBF, WBA (Super), WBO oraz WBC wagi junior ciężkiej. Ukrainiec w zaledwie piętnaście zawodowych walk zunifikował wszystko, co było do zdobycia, czyniąc to dla oczu kibica niezwykle łatwym zadaniem. Usyk kontrolował walkę od pierwszych sekund, kiedy trzymał na dystans nacierającego Rosjanina. Ukrainiec w swoim stylu „pykał” rywala to na górę, to na dół, zadając niezbyt silne, lecz frustrujące ciosy.

Poirytowany Gasijew wielokrotnie podejmował się ryzyka, jednak ani na chwilę nie był w stanie zagrozić Usykowi, który wręcz płynął pracą nóg po ringu. W boksie Gasijewa nie działały największe atuty, czyli kontrujący po zwodzie lewy sierp, ani ciosy na dół. Szczególnie tych drugich próbował Rosjanin, kilka razy skutecznie, jednak uderzenia spływały po walczącym jak w transie Usyku.

W decydujących rundach Ukrainiec jeszcze przyspieszył w związku z czym walka przybrała obraz sparingu, aniżeli finałowej walki. Usyk dobrze pracował na nogach, schodził z linii natarcia przeciwnika i zarzucał go lawiną ciosów (która wiele razy lądowała na gardzie Gasijewa).

Sędziowie wytypowali rezultat: 120-108, 119-109, 119-109 co idealnie oddaje przebieg walki.

Gratulacje dla Ukraińca, który poza unifikacją, sięgnął po prestiżowe trofeum im. Muhammada Aliego.

Dodaj komentarz