usyk

Usyk vs Joshua – karty punktowe

Nie milkną echa sobotniej potyczki na szczycie wagi ciężkiej. Największe baty zbiera Glenn Feldman, który wypunktował minimalną przewagę Anglika. Poniżej przedstawiamy wam oficjalne karty punktowe poszczególnych sędziów z tej walki.

Jak widzimy, poszczególni sędziowie, nie zawsze zgadzali się ze sobą, w kwestii tego, komu przyznać daną rundę. O ile jeszcze pierwsze starcie, które Feldman, jako jedyny, przyznał Anglikowi można jakoś obronić, tak zupełnym nieporozumieniem jest przyznanie mu ostatniego starcia, kiedy trwał koncert ze strony Usyka.

Tak samo wskazują statystyki ciosów według których Usyk w finałowym starciu wyprowadził więcej uderzeń i miał znacznie wyższy procent trafień. Można tutaj szukać wyjaśnienia, że Amerykanin chciał uniknąć remisu na swojej karcie, ale chyba w sędziowaniu nie chodzi o to, żeby nam dobrze karta wyszła a o ocenę realnego przebiegu walki. A w efekcie jego renoma jak cenionego sędziego została poważnie naruszona. Warto też zaznaczyć, że Feldman jest bardzo doświadczony jako sędzia i oficjalnie ma na swoim koncie już ponad 1200 pojedynków. Sędziowaniem zajmuje się od 30 lat i do tej pory nigdy nie przydarzyła mu się podobna wpadka. Co prawda w przeszłości punktował na korzyść Johna Ruiza z Donnelem Nicholsonem oraz Jameela McCline w starciu z Chrisem Byrdem jednak tamte starcia były na tyle wyrównane, że można to zrozumieć.

Miejmy nadzieję, że sędzia zdecyduje się na jakiś komentarz do sprawy i sam wyjaśni co stało za jego decyzją, wskazania feralnej rundy na konto zawodnika który ewidentnie ją przegrywał.

Leave a Reply