Usyk vs Joyce o tymczasowy pas WBO (+wideo)

Oleksandr Usyk (18-0, 13 KO) od momentu przejścia do wagi ciężkiej pozostaje w statusie obowiązkowego pretendenta do pasa WBO. Niedawno mówiło się nawet o jego realnej walce z Anthony Joshuą. Jednak w momencie pojawienia się na horyzoncie starcia unifikacyjnego między Joshua i Furym zaczęto szukać sposobu, który nie utrudniłby organizacje tego mega starcia, a jednocześnie zadowolił stronę Ukraińca.

Pierwszym pomysłem było to, że zwycięzcą między Furym i Joshuą miałby dzień po walce zawakować pas. Ostatecznie znaleziono inne rozwiązanie. Federacja oficjalnie zarządziła walkę między Usykiem i Joe Joycem (12-0, 11 KO) o pas Interim.

Obie ekipy dostały teraz czas na ustalenie warunków. Prawie na pewno pojedynek odbędzie się na terenie Wielkiej Brytanii. Prawdopodobnym terminem jest 27 marca. Usyk pozostaje wolnym agentem, więc organizacja walki spadnie na Franka Warrena, który promuje Joyce’a. Wygrany miałby zagwarantowane prawo do starcia ze zwycięzcą pojedynku między Joshuą i Fury’m.

Joyce aktualnie jest w posiadaniu pasa EBU oraz kilku pasów regionalnych. W ostatnim pojedynku znokautował faworyzowanego Daniela Dubois. Usyk ostatni pojedynek stoczył pod koniec października, kiedy wypunktował Derecka Chisorę.

Będzie to już drugi pojedynek tych zawodników. Wcześniej walczyli w ramach rozgrywek WSB w 2013 roku. Wówczas Usyk wygrał z większym Anglikiem na punkty i do jednej bramki.

Leave a Reply