VIDEO: Wszystkie skróty walk weekendu

Specjalnie dla was zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie skróty głównych walk ostatniego weekendu. Nie obyło się bez niespodzianek oraz pięknych nokautów. Nie ma to jak zacząć nowy tydzień zestawem najlepszych akcji. A zaczynamy pierwszą walką WBSS w kategorii junior ciężkiej. Na gali w Niemczech Aleksander Usyk pokonał w 10 rundzie Marco Hucka. Ukrainiec obronił pas WBO i jako pierwszy awansował do półfinału turnieju, spokojnie czekając na zwycięzcę starcia Kudriaszow-Dorticos. Pomimo ambicji i niezłej postawy byłego mistrza, nie był on w stanie dotrzymać kroku wspaniale dysponowanemu Usykowi.

Zaś w w StubHub Center w Carson mieliśmy okazję oglądać trzy świetne pojedynki. Naoya Inoue po raz szósty obronił tytuł WBO, tym razem w efektowny sposób znokautował Antonio Nieviesa. 24-letni japoński „Potwór” już w rundzie piątej miał rywala na deskach po pięknym ciosie na wątrobę, jednak ambitny Amerykanin dotrwał do końca rundy, tylko po to, aby dać się namówić narożnikowi na kapitulację. Całkowicie zasłużoną – szkoda zdrowia na kopanie się z super muszym koniem.

Jednak najlepszą walkę tej gali dał Juan Francisco Estrada wraz ze swoim rodakiem z Meksyku Carlosem Cuadrasem. W tym starciu było dosłownie wszystko co powinna zawierać dobra walka – wspaniałe wymiany, wysokie tempo, czyli brak nudy oraz nokdauny. No ale cytując klasyka: „Szkoda strzępić ryja…” trza oglądać!

Walka wieczoru kalifornijskiej gali przyniosła trochę nieoczekiwany rezultat. Legendarny Roman Gonzalez dosyć szybko – bo w 4 rundzie – uległ mocno bijącemu Wisaksilowi Wangekowi. Starcie to potwierdziło, iż kategoria super musza nie jest dywizją „Chocolatito” i najwyższy czas wracać niżej. Ciekawostką jest wiadomość, iż najprawdopodobniej świetny Taj zmierzy się w kolejnej walce z… równie mocno bijącym Naoyą Inoue! Będą grzmoty.

 

Zdjęcie: Sporting life

Video: Boxing Legends, HBO, Boxing Fan.

Dodaj komentarz