Joseph Parker vs Junior Fa w grudniu

Joseph Parker, niegdyś czempion WBO wagi ciężkiej już za miesiąc stoczy drugi pojedynek tego roku. Nowozelandczyk wciąż wierzy, że uda mu się odzyskać pas mistrzowski i jest na dobrej drodze, by zrealizować zamiary.

28-latek z Auckland od czasu porażki z Dillianem Whyte notuje serię trzech zwycięstw. Jego ostatnią ofiarą padł Shawndell Winters, którego to Parker zastopował w piątej rundzie.

Tym razem na gali w Auckland Parker podejmie rodaka Juniora Fa, który na zawodowych ringach nie zaznał jeszcze porażki. Fa bez wątpienia stoi przed największym testem kariery, gdyż nie mierzył się jeszcze z tak jakościowym przeciwnikiem. Fa ostatni raz boksował równo rok temu, kiedy wypunktował Devina Vargasa. Vargas lądował wówczas dwukrotnie na deskach.

Pięściarze znajdują się w środku obozu treningowego. Parker przypomniał o sobie kibicom lakonicznym wpisem w mediach społecznościowych „Jeszcze pięć tygodni”.

Gala w Auckland wciąż jest dopinana i zapewne do ostatniego momentu na karcie walk mogą pojawić się n owe, ciekawe nazwiska. Dokładna data wydarzenia to 12 grudnia.

Leave a Reply