Wach – Airich: czekamy na nokaut

mospcDzisiaj na gali w Ostrowcu Świętokrzyskim  Mariusz Wach (30-1, 16 KO) zmierzy się z Konstantinem Airichem (21-10-2, 17 KO). Pięściarze wystąpią w walce wieczoru gali organizowanej przez Tymex Boxing Promotions. Dla Wacha to już czwarty pojedynek od czasu powrotu na ring po przerwie spowodowanej zawieszeniem a także konfliktami z promotorami. Czwarty, w którym należy wymagać od niego zdecydowanego zwycięstwa przez nokaut.

36-letni Airich nie ma ostatnio dobrej passy, należy jednak pamiętać, że mierzył się z mocnymi rywalami. Dwie porażki z rzędu zadali mu kolejno Denis Bachtow i  genialny Anthony Joshua. Przygotowany Niemiec to zawodnik, który może dać Wachowi kilka rund, niewiele wskazuje jednak, by mógł zmusić Polaka do tytanicznego wysiłku. Kibice zarówno w Ostrowcu Świętokrzyskim jak i przed telewizorami (walkę pokazuje Polsat Sport) z pewnością będą oczekiwali dobrego show, a takie Mariusz może dać, trafiając rywala o dużo słabszych warunkach fizycznych. Istotna będzie praca lewej ręki, by odpowiednio ustawić Niemca i w odpowiednim momencie przycelować prawym i zakończyć pojedynek.

Dobre show to jednak nie wszystko. Sam pięściarz musi się określić, czy chce by jego kariera wiązała się z obijaniem co najwyżej solidnych pięściarzy z zaplecza, czy liczy jeszcze na wielkie walki. Obijanie Airichów i Oloukunów z pewnością nie pozwoli mu podnieść poziomu na tyle, by móc wznieść się na wyżyny w mistrzowskiej walce. Jeśli kolejnymi krokami nie będą pojedynki z mocnejszymi rywalami,  szansa na osiągnięcie sukcesu może zniknąć bezpowrotnie.

Leave a Reply