Wach dla Anthony’ego Joshuy?

Sky SpoASDasrts opublikowało listę potencjalnych rywali Anothony’ego Joshuy. Wśród nich znalazło się nazwisko Mariusza Wacha.

Jak na razie mistrz olimpijski z Londynu nie przestaje zachwycać i może pochwalić się rekordem 13 zwycięstw i żadnej porażki.  Co więcej, żaden z jego rywali nie był w stanie dotrwać do końca trzeciej rundy.

Joshua ma wrócić między liny 18 lipca. Sky Sports przygotowało więc zestawienie pięściarzy, którzy mogliby stanąć naprzeciw utalentowanego Brytyjczyka. Na liście znaleźli się David Price, Dillian Whyte, Joseph Parker, Tony Thompson oraz… Mariusz Wach!

Dlaczego wybór padł na Polaka?

– Jedyna porażka w karierze Wacha miała miejsce w 2012 roku, kiedy przegrał na punkty z Władimirem Kliczko. Po przetrwaniu dwunastu rund z mistrzem Polak otrzymał wiele pochwał. Wach to groźny rywal, który po odbyciu kary za stosowanie dopingu, wygrał trzy kolejne pojedynki w Polsce. Walczy w tym miesiącu z Konstantinem Airichem, a w 2011 roku wygrał z Jasonem Gavernem – obaj to także ofiary Joshuy. Zastopował przecież też Christiana Hammera. Wątpliwe jest, aby 35-letni Wach na tym etapie kariery zdecydował się na podróż do Anglii, ale z rekordem 30-1 byłby dobrym rywalem dla Joshuy.

Źródło: Polsat Sport/skysports

Leave a Reply