Wach vs. Hughie Fury w grudniu!

Mariusz Wach powróci na ring jeszcze w tym roku, kiedy zmierzy się z młodszym kuzynem Tysona Fury, Hughie’m.

Starcie w londyńskim O2 Arena zaplanowano na 12 grudnia. O starciu najpierw poinformował dziennikarz serwisu TalkSport, Michael Benson, powołując się wprost na promotora Eddiego Hearna. Wach skrzyżuje rękawice z Furym w pojedynku poprzedzającym główne danie wieczoru, Anthony Joshua – Kubrat Pulew.

„Wiking” pozostaje aktywny na zawodowym ringu, tocząc niebawem 43 walkę w karierze. W ostatnim występie Wach pokonał na punkty doświadczonego Kevina Johnsona, przed tym jednak, doznał porażki z rąk Dilliana Whyte’a.

Hughie Fury, pięściarsko miał iść w ślady starszego kuzyna, jednak okazał się sporym rozczarowaniem, jeśli chodzi o walki w czołówce wagi ciężkiej. Fury poległ z Josephem Parkerm – w jedynej jak dotąd próbie mistrzowskiej, pokonał go Pulew, oraz Aleksander Powietkin. Wygrana nad Wachem może być dla niego nowym początkiem w drodze po pas mistrzowski. Wszak Fury ma dopiero 26 lat, 26 pojedynków w zawodowej karierze, w tym jeden o czempionat WBO.

Warto zaznaczyć, że Wach to nie jedyny polski akcent na gali w Greenwich. O pas WBO wagi junior ciężkiej zmierzą się Krzysztof Głowacki i Lawrence Okolie.

Leave a Reply