Walka Brodnicka – Piątkowska zagrożona

piątkowskaJedyna planowana na galę Polsat Boxing Night walka kobiet pomiędzy  Ewą Brodnicką (8-0, 2 KO) i Ewą Piątkowską (7-0, 4 KO) jest zagrożona. Jak się okazuje, kontrakt nie został jeszcze podpisany a obozy zawodniczek nie mogą dojść do porozumienia w kwestii limitu wagowego, w którym miałby odbyć pojedynek. Przedstawiciele Piątkowskiej jak i sama zawodniczka chcą rywalizacji w kategorii super lekkiej, jej rywalka chciałaby zaś umownego limitu wagowego.

Ja jestem zawodniczką kategorii super lekkiej, moje pierwszych sześć walk toczyłam w super lekkiej, w ostatniej musiałam zejść do lekkiej, bo dostałam tak lekką przeciwniczkę. Nie wiem, dlaczego boxrec po jednej walce w obcej kategorii sklasyfikował mnie w kategorii lekkiej, ale ja chce swoje walki toczyć w super lekkiej. Ewa nigdy nie toczyła walki poza super lekką, dlatego uważam, że schodzenie do lekkiej czy jakiś „catch weight” jest nielogiczny czy przekombinowany. Kategoria lekka jest od 61,2 do 63,5 kilograma, więc jeśli Ewa chce ważyć 62, to nikt jej nie broni, nie musimy być w górnym limicie. Ja też nie mówię, że będę ważyła 63,5, bo być może wniosę na wagę mniej niż Ewa, ale chce mieć wolność i chcę wiedzieć, że nikt mi nie będzie narzucał kategorii lekkiej czy „catch weightu”: powiedziała Piątkowska

– Jeżeli ja idę na ustępstwa, zgadzając się na osiem a nie dziesięć rund, to dlaczego Ewa nie może pójść na ustępstwo, jeśli chodzi o wagę? Uważam, że logiczny byłby limit 62 kilogramy. Jeżeli ja schodzę na osiem rund, to uważam, że Ewa powinna się zgodzić na 62 kilogramy – brzmiała odpowiedź Brodnickiej.

Miejmy nadzieję, że obozy pięściarek dojdą do porozumienia i walka się odbędzie.

źródło: polsatsport/puncher

 

Leave a Reply