Walka Głowacki – Usyk najprawdopodobniej odbędzie się w Polsce

krzysztof głowackiJak można był dziś przeczytać na łamach „Przeglądu Sportowego” walka pomiędzy mistrzem WBO w kategorii junior ciężkiej Krzysztofem Głowackim (26-0, 16 KO) a obowiązkowym pretendentem Aleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO) najprawdopodobniej odbędzie się w Polsce.

Wcześniej już pojawiały się informację o tym, że walka naszego jedynego mistrza może odbyć się w Ojczyźnie. Jednak jako prawdopodobną lokalizację wymieniano raczej USA. Pojawiały się również doniesienia, że strona Ukraińska jest w stanie wyłożyć spore pieniądze, aby do walki doszło na którymś z ich stadionów. Jak jednak twierdzi promotor czempiona, Andrzej Wasilewski jest zdeterminowany, aby sprowadzić obu zawodników do Polski i wygląda na to, że jest bliski sukcesu. 

Jesteśmy bardzo blisko osiągnięcia porozumienia, właściwie na ostatniej prostej w negocjacjach ze stroną ukraińską – stwierdził w rozmowie z PS.

Byłaby to ósma w historii walka o zawodowe mistrzostwo świata na terenie Polski. W siedmiu z nich wystąpił Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, w jednej Tomasz „Góral” Adamek.

Źródło: Przegląd Sportowy

 

Leave a Reply