Ward przejdzie do półciężkiej na walkę z Kowaliowem?

wardJeden z najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe, Amerykanin Andre Ward (27-0, 14 KO) już w ten weekend powróci do ringu po półtorarocznej przerwie by zmierzyć się z Anglikiem Paulem Smithem (35-5, 20 KO). Walka niedawnego króla kategorii super średniej odbędzie się w umownym limicie wagowym do 172 funtów, czyli cztery funty powyżej granicy jego koronnej dywizji. Amerykanin rozważa, czy po pokonaniu Smitha nie zmienić kategorii wagowej na półciężką, gdzie czekałaby na niego hitowa walka z Siergiejem Kowaliowem.

Wszystko zależy od tego, jak Ward będzie się czuł z taką masą ciała, chce wyjść do ringu jako gotowy, pełnoprawny półciężki, nie zaś zawodnik z niższej dywizji, który przeskoczył wyżej:

Walczę teraz w 172 funtach by zobaczyć, jak będzie się czuło moje ciało. Sprawdzę, czy lepsze dla mnie będzie zejście do 168, czy może zmiana limitu na 175 funtów. Jeśli będę czuł się dobrze w wyższym limicie, zostanę tam i nie będzie już drogi powrotnej. Jeśli tam przejdę, z pewnością przyjdzie czas na walkę z Kowaliowem, gdy tylko będę gotów: powiedział Ward.

Jedna myśl na temat “Ward przejdzie do półciężkiej na walkę z Kowaliowem?

  1. Oo to by było piękne zestawienie 🙂 trudno tu wskazać faworyta, Kowaliow silny jak tur i tu na pewno miałby przewagę, z drugiej strony Ward jest bardzo cwany w ringu. Ciekawa walka, w której Rosjanin pójdzie w wage i siłę.

Leave a Reply