WBC naciska na walkę Gołowkin – Cotto

Miguel Cotto (40-4, 33 KO)  w świetnym stylu obronił pas mistrza świata wagi średniej federacji WBC pokonując Daniela Geale`a. Portorykańczyk liczy, że jesienią skrzyżuje rękawice w ringu z  Saulem Alvarezem (45-1-1, 32 KO). Tymczasem federacja WBC ma coraz mniej cierpliwości do Junito, prawdopodobnie zgodzi się jeszcze na tę dobrowolną obronę, nakazując starcie z posiadaczem pasa tymczasowego, jednocześnie uważanego za najlepszego zawodnika limitu do 160 funtów  Gienadijem Gołowkinem (33-0, 30 KO). 

Team Kazacha od dawna domaga się walki z Cotto, w celu udowodnienia, że to ich zawodnikowi należy się palma pierwszeństwa w wadze średniej. Jednocześnie Tom Loeffler reprezentujący interesy GGG mówi, że zespół Portorykańczyka obowiązuje klauzula mówiąca o tym, że nie może on bronić swojego pasa bez zagwarantowania kolejnej walki Gołowkinowi.

źródło: LA Times

2 myśli na temat “WBC naciska na walkę Gołowkin – Cotto

  1. Cotto mądrze lawiruje w średniej. Mistrz średniej, który nie do ringu wnosi ledwo junior średnią. Walka z Alvarezem i GGG to bardzo trudne przeprawy dla Cotto i prawdopodobne porażki. Walka z rozbitym Gealem nadal nic mi nie powiedziała, poza tym, że Cotto trochę usprawnił defensywę.

Leave a Reply