WBC planuje nowy – specjalny turniej mistrzów

mauricio sulaimanPrezydent federacji WBC Mauricio Sulaiman wyraził pragnienie stworzenia nowego turnieju mistrzów, który wyłoni w przyszłości po jednym mistrzu na daną wagę. Turniej miałby zrzeszać w walce tylko posiadaczy mistrzowskich pasów w danej wadze. Choć sam Sulaiman przyznaje, że plany są tylko w fazie fantazji, to będzie dążył do odniesienia się do jego pomysłu przez inne organizacje.

Chcemy zrobić turniej, w którym mierzyć się będą tylko mistrzowie poszczególnych organizacji. Z czasem w każdej wadze wyłoni się po jednym mistrzu na wagę. Kibice zobaczą, kto tak na prawdę jest najlepszy. Próbujemy rozkręcić ten pomysł. Każda federacja ma swój regulamin, swoje zasady, ale postaramy się zrobić to dla kibiców – oznajmił Mauricio.

Warto dodać, że pomysł Meksykanina jest rzeczywiście ekscytujący i szlachetny, jednak zważywszy na sytuacje z podziałami na telewizje, prawa do występów poszczególnych bokserów i wiele innych biznesów związanych z zawodowym boksem, zrobienie takiego turnieju może okazać się niemożliwe.

Źródło: WBN, własne

Leave a Reply