WBO chce usunąć Rosjan z rankingów

Federacja WBO jest pierwszą, która zdecydowała się na działania wobec najazdu Rosji na Ukrainę. Jak poinformował na Twitterze prezydent federacji Paco Valcarcel, WBO chce usunięcia z rankingów wszystkich zawodników z Rosji oraz niesankcjonowanie pojedynków na terenie tego kraju.

Oznaczałoby to, że zawodnicy tacy jak Murat Gassiev, Sergiej Kowaliow, Artur Beterbijew czy Dmitri Biwoł nie mieliby możliwości walki o pasy federacji WBO. Ponadto tytuły i pozycje w rankingu potraciliby również mistrzowie interkontynentalni. Federacja nie sankcjonowałaby również żadnych walk związanych ze swoimi tytułami, które miałyby się odbyć na terenie Rosji.

Wydaje się, że w najbliższym czasie dla zawodników z Rosji nastąpią ciężkie chwile. Nie wydaje się, żeby w tym momencie było możliwe starcie Alvareza z Beterbijewem. Podobnie nie widzę pojedynku Meksykanina z Biwołem. Rosjanie jako agresorzy i najeźdźcy nie będą mile widziani na ringach całego świata. Możliwe, że niebawem podobną drogę obiorą pozostałe federacje, co dodatkowo może spowodować, że wielu rosyjskich pięściarzy będzie oglądało ring jedynie z bezpiecznej odległości.

Leave a Reply