Weekend z boksem. Co przed nami?

Przed nami weekend, a co za tym idzie, kilka ciekawych starć, głównie za oceanem. Dla polskiego kibica najważniejszym wydarzeniem jest powrót Adama Kownackiego, który po zdemolowaniu Geralda Washingtona spotka się z Chrisem Arreolą. Doskonale znany szerokiej publiczności Amerykanin nie powinien być przeszkodą dla Kownackiego, który odnosi wygraną po wygranej. Dzisiejszy Arreola z pewnością nie powinien być lekceważony, jednak w moim odczuciu jest to jego ostatnia „duża” walka za solidną wypłatę. Kownacki, który walczy na nieustannym pressingu, będzie dążył do kolejnej czasówki. Biorąc pod uwagę historię Arreoli i to jak dziś może być rozbity, jest na to duża szansa. Pojedynek odbędzie się z soboty na niedzielę polskiego czasu w Nowym Jorku. Transmisja na żywo odbędzie się od 2.00 na kanale Polsat Sport.

Podczas tej samej gali w walce wieczoru zmierzą się niepokonany Marcus Browne i nieco zapomniany Jean Pascal. Czy doświadczony i niewygodny Kanadyjczyk jest w stanie wrócić na właściwą drogę? Jego możliwości sprawdzi właśnie Browne, który w ostataniej walce zaskoczył wielu i wyboksował Badou Jacka.

Dwa powyższe pojedynki poprzedzi występ Curtisa Stevensa. Mocno bijący Amerykanin zmierzy się z Wale Omotoso. Ewentualna porażka Stevensa wykluczy go na dobre ze stawki w wadze super półśredniej. Kiedy hala na Brooklynie będzie się zapełniać, swój szósty pojedynek w karierze stoczy Marsellos Wilder znany głównie z tego… że jest bratem Deontaya. Przeciwnikiem 30-latka będzie anonimowy Nicoy Clarke.

W Tuscaloosie w Alabamie na ringu pokażę się niedawny czempion WBA i IBF Julius Indongo. Namibijczyk miał swoje pięć minut po ciężkim nokaucie na Eduardzie Troyanowskim na gali w Rosji. Od tamtego czasu pokonał Ricky’ego Burnsa, następnie pokonał go Terrence Crawford i Regis Prograis. Obaj przed czasem. Po półtorarocznej przerwie były mistrz sprawdzi, czy nadal ma czego szukać ze swoim niestandardowym boksem na zawodowstwie.

W Belfaście wystąpi ulubieniec publiczności, 27-letni Michael Conlan. Pamiętany z pozdrowienia sędziów olimpijskich środkowym palcem Conlan, skrzyżuje rękawice z Diego Alberto Ruizem. W stawce znajdą się pasy WBA i WBO w wadze piórkowej. Oba w wersji Inter-Continental’

Jeszcze tylko o Robbie Davisie Jr, z dziennikarskiego obowiązku. Pogromca Michała Syrowatki stoczy swoją walkę w piątek w Liverpoolu. 29-letni pięściarz zaboksuje z Michalem Dufkiem z Czech.

Na koniec łapcie świeży materiał z ostatnich szlifów treningowych Adama Kownackiego. Polak zakończył przygotowania przed walką z Arreolą. Trzymamy kciuki.

Dodaj komentarz