Whyte atakuje Joshuę: „przegraleś, bo odstawiłeś koks!”

Nie milkną echa walki o pasy wagi ciężkiej, w której Andy Ruiz Junior sensacyjnie znokautował Anthonego Joshuę. Fani, specjaliści i sami zawodnicy doszukują się przuczyń porażki Brytyjczyka, który był murowanym faworytem pojedynku. Tym razem głos zabrał Dillian Whyte, brytyjski ciężki, który długo domagał się rewanżu z Joshuą. Postawił Anthonemu poważne oskarżenia.

Whyte twierdzi, że największy wpływ na porażkę jego rodaka miała…. komisja antydopingowa. Uważa, że restrykcyjne badania zmusiły team Brytyjczyka do odstąpienia od używania niedozwolonych substancji.

„Joshua po szóstej rundzie pytał trenera dlaczego się tak czuje (bez formy). To dlatego, że w USA działa agencja VADA. To jest przyczyną. Nie mógł użyć niedozwolonych środków. W USA jest dużo ciężej dostać zgodę Komisji na używanie niedozwolonych substancji w celach terapeutycznych. W Wielkiej Brytanii dostanie to latwiej: powiedział Whyte na Youtube.

Oczywiście team Joshuy odcina się od wszelkich oskarżeń. W tym momencie ciekawe jest pytanie, gdzie odbedziecsie rewanż. Czy Joshua zdecyduje się opuścić Wielką Brytanię? Ruiz proponuje Meksyk bądź USA. Jeśli Joshua się na to nie zgodzi, z pewnością słowa Whyte’a zostaną przypomniane.

Leave a Reply