Whyte nokautuje Powietkina [video]

Dillian Whyte zrehabilitował się za zeszłoroczną porażkę z Alexandrem Powietkinem, nokautując Rosjanina w czwartej rundzie walki wieczoru na Gibraltarze.

Pięściarze zmierzyli się ze sobą drugi raz od czasu sierpniowej pierwszej walki. Wówczas Rosjanin, choć w opałach, ostatecznie ciężko znokautował gospodarza. Tym razem na gali na Gibraltarze po Rosjaninie widać było sportowy wysoki wiek. Powietkin zdążył naprzyjmować w karierze i biorąc pod uwagę, że Whyte wyszedł w trybie zniszczenia rywala, i tak przetrwał długo. Od samego początku starcia oglądaliśmy dzikie wymiany sierpowych typowe dla Anglika. Rosjanin odgryzał się w podobnym tonie, lecz był mniej precyzyjny zarówno w ataku jak i obronie.

W trzeciej odsłonie Powietkin był już gotowy do spotkania z deskami, ale dotrwał do czwartej i ostatniej rundy. To w niej Rosjanin postanowił zaatakować, nadział się na prawy kontrujący, który rozpoczął dzieło zniszczenia. Whyte nie odpuścił zranionego „Saszy” i ciężko znokautował po serii sierpowych. Źle wyglądała forma Rosjanina, za to Whyte wrócił w nad wyraz imponującym stylu, zwłaszcza po tak ciężkim nokaucie z sierpnia ubiegłego roku.

Leave a Reply