Wierzbicki zwycięża w powrocie

Łukasz Wierzbicki udanie powrócił po zeszłorocznej porażce, pokonując na punkty Octaviana Gratii na gali Tymex Boxing Night 13 w Częstochowie.

Po ośmiu rundach sędziowie punktowali 79-73, 79-73, oraz 78-74 dla Polaka, który może już nastawiać się na dalsze testy na zawodowym ringu. Wszak porażka z Louisem Greenem przystopowała karierę pięściarza z Zawidowa.

Wierzbicki doskonale pracował prawym prostym (mańkut), to na górę, to na dół, trzymając rywala na odległość. Wierzbicki był wyraźnie „ostrzejszy” i lotniejszy na nogach. Do jabów dokładał on mocny lewy na górę, który stopował zapędy Mołdawianina. Polak bił w tempo, doskonale wyprzedzał Gratiego i tylko na linach bywał sporadycznie w opałach. Tam Gratii próbował uderzać seriami, jednak po chwili defensywy Wierzbicki uciekał na środek ringu, gdzie mógł kontrolować pojedynek.

Gratii zdołał naruszyć Polaka na początku ósmej rundy, kiedy trafił bezpośrednim lewym (również mańkut), jednak Wierzbicki zachował spokój w defensywie, kontrolując dystans nad oponentem.

Leave a Reply