Wilder ciężko nokautuje Heleniusa [VIDEO]

Deontay Wilder udanie wrócił po rocznej rozłące z boksem. Amerykanin ciężko znokautował Roberta Heleniusa w pierwszej rundzie.

Było dużo pytań odnośnie formy „Bronze Bombera” po ostatniej dotkliwej porażce z rąk Tysona Fury’ego. Ciężko tak naprawdę coś powiedzieć, w jakiej formie wyszedł były czempion WBC, bo w walka potrwała kilkadziesiąt sekund. Wilder poruszał się dobrze na nogach, w pewnym momencie znalazł się zamknięty w narożniku. To właśnie wtedy Helenius zwęszył szansę na atak, jednak po wyprowadzeniu akcji odsłonił się i przyjął kontrujący prawy prosty Wildera, jego markowy cios.

Fin padł jak rażony piorunem i nie podnosił się jeszcze długi czas. Sędzia natychmiast zakończył walkę, która była eliminatorem do pasa WBC wagi ciężkiej.

OBEJRZYJ NOWY PODCAST WILDER – HELENIUS

Co ciekawe, Wilder przed dzień ważenia zanotował na skali niecałe 98 kilogramów, co jest wynikiem o 10 kilo mniej, niż w starciu z Fury’m. Jak widać waga nie osłabiła siły ciosu Amerykanina. Kolejną ciekawostką jest fakt, że Wilder odniósł 42 zwycięstwo przez nokaut na 43 w ogóle. Jest to naprawdę imponująca statystka w wadze ciężkiej.

Leave a Reply