Władimir Letr: Rewanż z Sosnowskim obojętnie w jakiej wadze

photomini_pierwszy.phpCzuję się świetnie przygotowany przed niedzielną walką. Wierzę, że wygram, a za jakiś czas znów spotkam się z Albertem Sosnowskim – mówi Władimir Letr (Wschodzący Białystok Boxing Team) przed galą 14 czerwca w Pomigaczach koło Białegostoku.

W „Majątku Howieny”, należącym do byłej Miss Polonia Rozalii Mancewicz i jej rodziców, dojdzie do czterech walk zawodowych. Lider grupy Dariusza Snarskiego – Władimir Letr (4-4, 2 KO) spotka się z innym bokserem mającym remisowy bilans pojedynków Reinisem Porozovsem (3-3, 2 KO). Za kilka dni któryś z nich wyjdzie „na plus”.

Pod okiem Darka Snarskiego, Olimpijczyka z Barcelony, z którym trenuję od niecałego roku, czynię systematyczne postępy, głównie jeśli chodzi o technikę. Jestem zdrowy, przygotowany i już dziś mógłbym wejść do ringu w Pomigaczach – mówił pięściarz mający swe korzenie w Kazachstanie.

W polskich mediach czasem imię Letra zapisywane jest jako Włodzimierz. – To zostało zapoczątkowane kiedy boksowałem w PKB Poznań. W paszporcie i dowodzie osobistym mam Władimir Letr – dodał.

Jako amator Władimir Letr aż 4 razy z rzędu zdobył Mistrzostw Polski – w 2010 i 2011 roku w wadze półciężkiej, a w 2012 i 2013 – w ciężkiej.

Wśród zawodowców zacząłem od fatalnej porażki w listopadzie 2013 roku z Białorusinem Artsiomem Charniakevichem. Wszystko było wtedy źle – ważyłem ok. 110 kg, miałem złe nastawienie do walki, do tego zlekceważyłem rywala. Bardzo boli także przegrana z Albertem Sosnowskim, byłym pretendentem do tytułu mistrza świata WBC. Chętnie dałbym rewanż Albertowi, jeżeli na to się zgodzi nawet we wrześniu w Białymstoku – mówi Władimir Letr.

Obecnie bokser promowany przez Dariusza Snarskiego występuje w kategorii junior ciężkiej, a po ostatnim treningu ważył niespełna 90 kg.

Byłem mistrzem Polski amatorów, a teraz chciałbym zaistnieć nie tylko na polskich zawodowych ringach, ale też zagranicznych. Zmieniłem się, ciężko pracuję, aby odnosić sukcesy – powiedział Władimir Letr, który na co dzień sparuje m.in. z Rogerem Hryniukiem z Rafako Hussars Poland.

Oprócz Władimira Letra, uczestnika Mistrzostw Europy w Moskwie, w niedzielę w Pomigaczach wystąpi jeszcze dwóch bokserów Wschodzący Białystok Boxing Team – Robert Świerzbiński i Tomasz Mazur. A już w poniedziałek Władimir Letr wyjeżdża do Niemiec na sparingi z Francesco Pianetą szykującym się do walki o pas WBA wagi ciężkiej z Rusłanem Czagajewem.

Źródło: informacja prasowa/Wschodzący Białystok Boxing Team

Leave a Reply