WORLD BOXING SUPER SERIES – czyli turniej w wadze cruiser i super średniej

W marcu bieżącego roku  promotorzy Matthew Hooper, Richard Schaefer, Kalle Sauerland oraz Roberto Dalmiglio ogłosili start rozgrywanego systemem pucharowym turnieju o nazwie World Boxing Super Series. W puli turnieju ma znaleźć się łącznie 50 milionów dolarów, zaś zwycięzca zawodów otrzyma „Trofeum Muhammda Aliego”. Turniej zorganizuje niedawno założona szwajcarska spółka Comosa AG.

Dziś organizatorzy poinformowali, że w 2017 roku turniej odbędzie się w kategoriach junior ciężkiej i super średniej. W przyszłym tygodniu ma rozpocząć się rekrutacja, która potrwa kilkanaście dni. Uczestnikami tego projektu mogą być wyłącznie zawodnicy z czołowej piętnastki rankingów czterech najważniejszych federacji –  WBC, WBA, IBF i WBO. Pięściarzy powoła specjalna komisja złożona z byłych zawodniów, dziennikarzy oraz ekspertów. Rozgrywki World Boxing Super Series mają się toczyć w cyklu rocznym. 

Dla fanów w Polsce jest to szczególnie dobra informacja, gdyż waga cruiser jest najsilniej obsadzona przez Polaków. Mamy dwóch byłych czempionów, Krzysztofa Włodarczyka i Krzysztofa Głowackiego, którzy wydają się być pewniakami do starcia w turnieju.

– Jeśli warunki rzeczywiście okażą się satysfakcjonujące, to postaramy się o to, aby zaproszono Krzysztofa Głowackiego i Krzysztofa Włodarczyka – powiedział w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” szef grupy Sferis KnockOut Promotions, Andrzej Wasilewski.

Pojawiły się informacje, że jeśli „Diablo” wygra z  Noelem Gevorem na gali w Poznaniu 20 maja, prócz zapewnienia sobie starcia z czempionem IBF, Muratem Gasijewem, zapracuje właśnie na udział w World Boxing Super Series. Wasilewski zapytany na Twitterze przez jednego z pięściarskich blogerów o Głowackiego, jasno dał do zrozumienia, że obaj nasi byli czempioni zostali do turnieju zgłoszeni.

Gale będą odbywać się w Europie i USA. Na jedną przypadnie jedna walka z cyklu WBSS, reszta to już będą potyczki niezwiązane z tym turniejem. Co powiecie na pojedynek finałowy „Główka” – „Diablo”?

Źródło: ESPN/PS/RingBlog.pl/własne informacje

 

Leave a Reply