World Boxing Super Series: Usyk – Huck. Zapowiedź

Już w sobotę pierwsza odsłona turnieju World Boxing Super Series. Turniej odbędzie się w dwóch kategoriach wagowych: super średniej i junior ciężkiej. Rywalizację rozpoczną zawodnicy z cięższej z wymienionych dywizji. Już w pierwszej walce przystąpi do rywalizacji główny faworyt turnieju, Aleksander Usyk,  który zmierzy się z Marco Huckiem. Z uwagi na turniejową formułę, w walce wykluczony jest remis. Organizatorzy przygotowali specjalne zasady, dzięki którym takie rozwiązanie będzie niemożliwe. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat turnieju oraz zapowiadamy starcie Usyk – Huck.

Na początek zasady. Rywalizacja odbywa się systemem pucharowym. Zwycięzcy czterech par spotkają się w półfinałach. Dwóch najlepszych zawodników zmierzy się w finale, gdzie zostanie wyłoniony mistrz World Boxing Super Series. Co najważniejsze, dzięki udziałowi czterech mistrzów świata, w puli turnieju są wszystkie najważniejsze pasy kategorii junior ciężkiej. Usyk posiada tytuł WBO, Dorticos pas WBA, Gassijew IBF zaś Briedis pas WBC. Mistrzowie zostali rozstawieni w turnieju. Zestawienia walk prezentują się następująco:

Wspomniane na wstępie sędziowanie będzie odbywać się wg następujących zasad:

  1. Walkę będzie sędziowało czterech sędziów
  2. Po pojedynku zostaną zliczone karty punktowe trzech sędziów głównych
  3. Jeśli na ich kartach walka będzie remisowa, zostanie sprawdzona karta czwartego sędziego
  4. W przypadku, gdy na czwartej karcie będzie remis, zwycięzcą pojedynku zostanie zawodnik, który wygrał 12 rundę na trzech podstawowych kartach sędziowskich.

Przejdźmy do sobotniej rywalizacji. Pogromca Krzysztofa Głowackiego, Aleksander Usyk (12-0, 10 KO) ma bardzo ambitne plany. Najpierw wyczyszczenie dywizji cruiser, potem napad na wagę ciężką. W walce z Huckiem (40-4-1, 27 KO) jest zdecydowanym faworytem. Bukmacherzy nie dają  urodzonemu w Bośni Niemcowi żadnych szans. Kurs za zwycięstwo Usyka wynosi 1.03, zaś Hucka prawie 9. Nie ma tu znaczenia fakt, że Huck to wieloletni mistrz i wielokrotny obrońca tytułu. W ringu szykuje się nam deklasacja. Lotny na nogach, świetnie wyszkolony technicznie Ukrainiec raz po raz będzie trafiał Niemca. Właśnie dzięki pracy nóg pozbawi go jego największego atutu: szalonych ataków seriami sierpowych (bądź jak kto woli cepów, bo to określenie bardziej pasuje do stylu Hucka). Schowany za podwójną gardą Huck będzie szukał swojej szansy w takich atakach, jednak spodziewamy się, że będzie regularnie rozcinał powietrze zamiast twarzy przeciwnika. Widzieliśmy jakie problemy w ringu miał mobilniejszy od Hucka Krzysztof Głowacki. Nie bez znaczenia jest też umiejętność kontrolowania walki prostymi, którą Usyk świetnie opanował.  Inne rozwiązanie niż jego zwycięstwo przed czasem będzie sporą niespodzianką. I nie zmienią tego zapowiedzi Hucka jak i trenera Ulliego Wagnera.

Zawodnikiem, z którym obaj zmierzyli się w ringu jest oczywiście Krzysztof Głowacki. Huck został przez Polaka znokautowany, natomiast Ukrainiec dzięki zwycięstwu nad popularnym „Główką” został mistrzem świata. Huck w ostatnim swoim pojedynku przegrał z innym uczestnikiem turnieju, mistrzem WBC Mairisem Briedisem. Ostatnia walka Hucka to kwietniowe zwycięstwo nad Michaelem Hunterem.

Jeśli chcecie zobaczyć pokaz boksu na wysokim poziomie, a także liczycie na efektowne zakończenie pojedynku koniecznie oglądajcie w sobotę walkę Usyk kontra Huck. Niestety na dzień dzisiejszy żadna z dostępnych w naszym kraju telewizji nie potwierdziła, że będzie transmitować to starcie. Jeśli jednak to się zmieni natychmiast Was o tym poinformujemy. Przygotujcie się na kawał dobrego boksu.

zdjęcia: Materiały organizatora

4 myśli na temat “World Boxing Super Series: Usyk – Huck. Zapowiedź

Leave a Reply