Wraca Andy Ruiz Jr

Po ponad rocznej przerwie na zawodowy ring powróci były mistrz świata wagi ciężkiej Andy Ruiz Jr. Pierwszą w tym roku walkę Ruiza zaplanowano na 16 lipca w Mexico City. Ruiz ma za sobą mieszany okres jeżeli chodzi o boks. Amerykanin z meksykańskimi korzeniami najpierw zszokował świat i znokautował Anthony’ego Joshuę, potem uległ mu w rewanżu w kompromitującym stylu, by następnie, nie bez kłopotów, pokonać poczciwego Chrisa Arreolę.

Po tym pojedynku Ruiz zrobił sobie długi odpoczynek. W lipcu „Destroyer” zmierzy się z Tyronem Sponge, znanym szerszej publiczności z turniejów K-1. Sponge karierę kickboxerską ma już dawno za sobą, bo od 2015 roku walczy głównie w formule klasycznego boksu. Holender jest niepokonany, ma 14 zwycięstw (13 przed czasem) z pięściarzami wątpliwej jakości. Starcie z Ruizem będzie dla niego prawdziwym testem mając na myśli boks. Holendra cechuje eksplozywny styl, a biorąc pod uwagę, że Ruiz lubi wyjść do ringu średnio przygotowany i gruby, może to zgotować ciekawą mieszankę wybuchową podczas walki.

W stawce póki co nie znajduje się żaden pas, nawet mniejszej federacji. Walkę zaplanowano na 12 rund, jednak to jedyne szczegóły jakie są na razie znane. Karta walk zostanie ujawniona w późniejszym terminie. Poniżej możecie rzucić okiem na to, jak radzi sobie Sponge między bokserskimi linami.

Leave a Reply