Wspomnień czar – Morrison vs Ruddock (wideo)

Lata 90 ubiegłego wieku obfitowały w wyjątkowo mocną wagę ciężką. Dziś często porównujemy ten okres do obecnej królewskiej kategorii i za każdym razem miniona epoka wypada zdecydowanie lepiej. Chcielibyśmy zapoczątkować nowy cykl, w którym wracalibyśmy do najciekawszych pojedynków tamtego okresu.

Na początek proponujemy wam pojedynek z czerwca 1995 roku między Tommy Morrisonem (44-2-1, 28 KO) oraz Donnovanem Rudockiem (28-4-1, 20 KO). Obydwaj byli wówczas cenionymi i doświadczonymi zawodnikami, ale też obaj mieli za sobą perturbacje w karierze, przez które znajdowali się poza ścisłym topem tej wagi. Morrison dwa lata wcześniej w druzgocący sposób stracił pas WBO (TKO 1 z Michaelem Bentem). Co prawda po porażce zdążył zanotować 6 wygranych, ale po drodze zaliczył jeszcze brzydką wpadkę, remisując z Rossem Puritty i pośród wygranych brakowało mu spektakularnego sukcesu. Ruddock miał za sobą heroiczne boje z Mikiem Tysonem, ale w międzyczasie został brutalnie sprowadzony na ziemię przez Lennoxa Lewisa (TKO 2). W efekcie wychodząc do walki z Morrisonem, jego bilans z ostatnich pojedynków wynosił 3-3 i w międzyczasie zaliczył dwuletnią przerwę.

Stawka walki był pas zupełnie nie znanej federacji IBC, jednak był to bardziej dodatek. Panowie za to dali nam wojnę jaką kocha każdy fan boksu. Więc zasiądźcie wygodnie i zapraszamy do oglądania:

Leave a Reply