Wyniki pozostałych walk weekendu

Za nami eksplozywne starcie Dilliama Whyte’a z Aleksandrem Powietkinem, w którym to Powietkin ciężko znokautował gospodarza. Walka odbyła się w Wielkiej Brytanii.

Na tej samej gali Katie Taylor nie bez problemów pokonała po raz drugi Delfine Persoon i pasy WBC, IBF, WBO i WBA wagi lekkiej.

Co działo się w innych zakątkach świata?

Na gali w Niemczech po sześcioletniej przerwie powrócił Yoan Pablo Hernandez. Ten niegdyś mistrz IBF wagi junior ciężkiej przeszedł do królewskiej kategorii wagowej. Kubańczyk w walce wieczoru podjął dobrze znanego w środowisku Kevina Johnsona. Johnson, który znany jest z solidnej obrony, słynie też z niewielkiej aktywności w ringu. Amerykanin własnie w tym aspekcie zaskoczył chyba wszystkich, kiedy naruszył Hernandeza, zasypał gradem ciosów i znokautował rywala. Czasówka przyszła w siódmej rundzie walki. Podkreślam – aktywność Johnsona zasługuje na podziw, gdyż nikt nie oczekiwał takiej ruchliwości po tym doświadczonym journeymanie. Cała walka poniżej.

Kolejną walkę zawodową stoczył Aleksei Papin, niedawny rywal Ilungi Makabu. Rosjanin zastopował Rusłana Fayfera, co możecie obejrzeć na wideo poniżej.

Za oceanem udanie powrócił Shawn Porter. Były mistrz świata wagi półśredniej zwyciężył na punkty niepokonanego wcześniej Sebastiana Formella i sięgnął po pas WBC Silver wagi we wspomnianej wadze. Amerykanin próbuje znów wejść na szczyt po tym, jak stracił pas mistrza na rzecz Errola Spence Juniora.

Eleider Alvarez raczej niespodziewanie przegrał przez nokaut z solidnym Joe Smithem Juniorem na gali w Las Vegas. Smith Jr potwierdził tym samym, że należy dzisiaj do czołówki wagi półciężkiej. Pogromca Andrzeja Fonfary ma na rozkładzie kilka sporych nazwisk, ww Alvareza, czy Bernarda Hopkinsa. Pięściarz z Long Island dosłownie rozbił rywala, a koniec przyszedł w dziewiątej rundzie, gdzie krwawiący Kolumbijczyk nadział się na prawy prosty.

Leave a Reply