Yoka zadebiutuje w maju pod okiem Virgila Huntera

Jak już informowaliśmy, kategoria ciężka zyskała kolejnego bardzo ciekawego zawodnika. Na zawodowym ringu zadebiutuje Francuz Tony Yoka, który legitymuje się tytułami mistrza olimpijskiego i mistrza świata w kategorii superciężkiej. Zawodnik zadebiutuje w maju we Francji, a jego szkoleniowcem będzie słynny Virgil Hunter, którego fani kojarzą jako opiekuna między innymi Andre Warda i naszego Andrzeja Fonfary.

-Jestem podekscytowany całą tąsytuacją. Chcę pracować tak samo ciężko jak pracowałem podczas kariery amatorskiej, przeniosę moje zwyczaje na zawodowy ring. Mój zespół składa się z wybitnego trenera i świetnego promotora. Chcę zunifikować pasy w wadze ciężkiej – powiedział Yoka.

24-letni Francuz związał się z grupą Ring Star, której właścicielem jest Richard Schaefer. Yoka w finale turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro wygrał po wyrównanym boju z Joe Joycem. Rok wcześniej Francuz wygrał młodzieżowe mistrzostwa świata i igrzyska olimpijskie w finale pokonując obecnego mistrza federacji WBO Josepha Parkera. Z takim dorobkiem amatorskim i talentem Tony Yoka może poważnie namieszać w królewskiej kategorii.

źródło: ESPN

Leave a Reply