Za nami pierwsza gala Top Rank po przerwie – (wideo)

Dziś w nocy odbyła się pierwsza z planowanych 6 gal grupy Top Rank, które zostaną zorganizowane w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Impreza odbyła się za zamkniętymi drzwiami w jednej z sal w hotelu MGM Grand w Las Vegas i była transmitowana za pośrednictwem stacji ESPN.

W głównej walce wieczoru zaprezentował się mistrz świata federacji WBO w kategorii piórkowej, Shakur Stevenson (14-0, 8 KO). Zawodnik tym razem wystąpił w wyższej wadze i pojedynku no title naprzeciw Felixa Caraballo (13-2-2, 9 KO). Walka od początku toczyła się pod dyktando młodego Amerykanina. Caraballo ambitnie starał się nacierać i spychać rywala, ale ustępował Stevensonowi w każdym aspekcie. Reprezentant Puerto Rico wylądował na deskach już w pierwszej rundzie. W kolejnych był systematycznie rozbijany. Walka zakończyła się w 6 rundzie po dwóch bolesnych uderzeniach na korpus ze strony Stevensona.

We wcześniejszych pojedynkach zaprezentowało się dwóch młodych reprezentantów kategorii ciężkiej. Pierwszym z nich był Włoch Guido Vianello (7-0,7 KO). „Gladiator” nie pozwolił się długo oglądać i już w pierwszym starciu znokautował przeciętnego Dona Hayneswortha celnym prawym. Wydaje nam się jednak, że w niedalekiej przyszłości może być z niego ciekawy zawodnik i warto śledzić jego dalszą karierę.

Niekoniecznie to samo można powiedzieć o Jaredzie Andersonie (4-0, 4 KO). Co prawda zaledwie dwudziestoletni zawodnik również wygrał efektownie przed czasem w trzeciej rundzie to jednak w jego boksie widać jeszcze nieco niedociągnięć. Amerykanin jest uważany jest, za dużą nadzieję wagi ciężkiej jednak na tym etapie trudno coś wyrokować.

Poniżej przedstawiamy wam skróty najwazniejszych walk wieczoru.

Dodaj komentarz