Za nami pierwsza gala Top Rank po przerwie – (wideo)

Dziś w nocy odbyła się pierwsza z planowanych 6 gal grupy Top Rank, które zostaną zorganizowane w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Impreza odbyła się za zamkniętymi drzwiami w jednej z sal w hotelu MGM Grand w Las Vegas i była transmitowana za pośrednictwem stacji ESPN.

W głównej walce wieczoru zaprezentował się mistrz świata federacji WBO w kategorii piórkowej, Shakur Stevenson (14-0, 8 KO). Zawodnik tym razem wystąpił w wyższej wadze i pojedynku no title naprzeciw Felixa Caraballo (13-2-2, 9 KO). Walka od początku toczyła się pod dyktando młodego Amerykanina. Caraballo ambitnie starał się nacierać i spychać rywala, ale ustępował Stevensonowi w każdym aspekcie. Reprezentant Puerto Rico wylądował na deskach już w pierwszej rundzie. W kolejnych był systematycznie rozbijany. Walka zakończyła się w 6 rundzie po dwóch bolesnych uderzeniach na korpus ze strony Stevensona.

We wcześniejszych pojedynkach zaprezentowało się dwóch młodych reprezentantów kategorii ciężkiej. Pierwszym z nich był Włoch Guido Vianello (7-0,7 KO). „Gladiator” nie pozwolił się długo oglądać i już w pierwszym starciu znokautował przeciętnego Dona Hayneswortha celnym prawym. Wydaje nam się jednak, że w niedalekiej przyszłości może być z niego ciekawy zawodnik i warto śledzić jego dalszą karierę.

Niekoniecznie to samo można powiedzieć o Jaredzie Andersonie (4-0, 4 KO). Co prawda zaledwie dwudziestoletni zawodnik również wygrał efektownie przed czasem w trzeciej rundzie to jednak w jego boksie widać jeszcze nieco niedociągnięć. Amerykanin jest uważany jest, za dużą nadzieję wagi ciężkiej jednak na tym etapie trudno coś wyrokować.

Poniżej przedstawiamy wam skróty najwazniejszych walk wieczoru.

Leave a Reply